Jak připravit skvělou snídani s muffiny a pesto vajíčky

Máte rádi snídaně plné chuti? Food blogerka Yumna Jawad má pro vás čtyři lahodné recepty na skvělé pokrmy, které můžete vyzkoušet tento víkend. Její debutová kuchařka “The Feel Good Foodie Cookbook” obsahuje 125 jednoduchých a zdravých receptů, které kombinují její středovýchodní dědictví a životní styl v Midwestern.

Jekými jsou tyto recepty? Jedním z nich jsou muffiny z olivového oleje obohacené o pomeranče a pistácie. Tyto muffiny jsou ideální na snídani, protože se snadno připravují a krásně se kombinují s každodenním životním stylem. Mohou být také skvělým základem pro přidání nastrouhaného jablka, rozinek nebo ořechů a semínek podle vaší chuti.

Další recept je pesto vajíčka, která se pečou v troubě. Čtyři vajíčka se rozkutálí do skleniček, které jsou potřeny pestem a dochuceny solí a pepřem. Poté se dají péct do trouby, dokud bílky nejsou pevné. Tento recept je velmi jednoduchý a perfektní pro rychlou a chutnou snídani.

Jedna z nejzajímavějších nabídek je francouzská toustová plněnka s pomeranči a pistáciemi. Tento dezert je skvělý na přípravu den předem a uchování v lednici. Toustový chléb se plní datlemi, pistáciemi a směsí vajec, mandlového mléka, pomerančové šťávy a pomerančové kůry. Tato směs se nalije na toustový chlebík a dezert se peče v troubě, dokud není křupavý a zlatavý.

Nakonec, pokud hledáte něco osvěžujícího, zkuste Jawadův salát s ovocem a růžovou vodou. Do velké mísy se přidají jahody, ananas, manga, kiwi, jablko, mandle a pistácie. Nalije se pomerančová šťáva a růžová voda a lehce se promíchá. Tento salát lze servírovat okamžitě při pokojové teplotě nebo chladit v lednici.

Takže tento víkend si dopřejte něco lahodného a vyzkoušejte některý z těchto receptů od Yumny Jawad. Budete potěšit nejenom své chuťové buňky, ale také svých blízkých.

FAQ section:

1. Jaké recepty jsou v kuchařce “The Feel Good Foodie Cookbook”?
Kuchařka obsahuje 125 jednoduchých a zdravých receptů, které kombinují středovýchodní dědictví Yumny Jawad a životní styl v Midwestern.

2. Jaké jsou příklady některých receptů z článku?
– Muffiny z olivového oleje obohacené o pomeranče a pistácie.
– Pesto vajíčka, pečená v troubě.
– Francouzská toustová plněnka s pomeranči a pistáciemi.
– Salát s ovocem a růžovou vodou.

3. Jak připravit muffiny z olivového oleje obohacené o pomeranče a pistácie?
Muffiny se snadno připravují a můžete do nich přidat nastrouhaná jablka, rozinky nebo ořechy a semínka podle vaší chuti.

4. Jak připravit pesto vajíčka pečená v troubě?
Čtyři vajíčka se rozkutálí do skleniček, které jsou potřeny pestem a dochuceny solí a pepřem. Poté se dají péct do trouby, dokud bílky nejsou pevné.

5. Jak připravit francouzskou toustovou plněnkou s pomeranči a pistáciemi?
Toustový chléb se plní datlemi, pistáciemi a směsí vajec, mandlového mléka, pomerančové šťávy a pomerančové kůry. Tato směs se nalije na toustový chlebík a dezert se peče v troubě, dokud není křupavý a zlatavý.

6. Jak připravit salát s ovocem a růžovou vodou?
Do mísy přidáte jahody, ananas, mangu, kiwi, jablko, mandle a pistácie. Přidá se pomerančová šťáva a růžová voda a lehce se promíchá. Salát lze servírovat okamžitě při pokojové teplotě nebo chladit v lednici.

Key terms/jargon:

– Muffiny: pečivo ve tvaru koule, často sladké a slané
– Olivový olej: olej získaný lisováním olivových plodů
– Pomeranč: citrusový ovocný druh
– Pistácie: druh ořechů
– Pesto: omáčka z bazalky, piniových oříšků, sýra, olivového oleje a česneku
– Dezert: sladké jídlo, podávané po hlavním jídle
– Toustový chléb: chléb, který je opečený
– Růžová voda: sladký výtažek z růží

Suggested related links:

Official website of Yumna Jawad