Mražená jídla prozkoumejte nový způsob

Některá jídla si necháte raději podávat studená, ale vždyť je omezují pouze dostupné chladivé pokrmy. Co kdybyste to zkusili trochu jinak a zamrazili si některá jídla, na která byste obvykle ani nepomysleli? Tyto možnosti nejenže chutnají skvěle a osvěží vás, ale možná se stanou vaším oblíbeným způsobem konzumace ovoce, svačin a dezertů. Zde je 21 jídel, která překvapivě chutnají lépe zmražená.

1. Povidla
Povidla se překvapivě dobře zmrazují, a to zejména ve srovnání s jinými omáčkami. Máte už někdy jedli zmražená povidla? Můžete to udělat dvěma způsoby. Buď zmrazte šálek povidel dopředu a když budete chtít zmražený pamlsek, nechte jej rozmrazit pár minut a pusťte se do toho. Nebo můžete na pečicím papíru vytvořit lžičkou malé hroudy a zmrazit je na jednohubky.

2. Banány
Někteří lidé mají rádi zmražené banány kvůli jejich textuře, zatímco jiní je preferují pro chuť, protože zmrazené banány bývají o trochu sladší. My máme zmražené banány rádi z těchto důvodů a také proto, že jsou často namáčeny do čokolády a posypané křupavými oříšky.

3. Borůvky
Zamrazte si borůvky přímo v krabici – nebo si kupte předem zmraženou variantu a načerpejte z nich svou dávku chladivé osvěžení. Pokud vám to zní příliš zdravě, posypte borůvky cukrem a přidejte jim trochu sladkosti.

4. Tvarohový dort
Nechovejte zdání. Zmražený tvarohový dort je mrazivý požitek, který připomíná kvalitní dort s krémovou zmrzlinou. (Můžete dort také nakrájet na kousky.) Tvarohový dort můžete také bezpečně skladovat v mrazáku, takže pokud si na zmražený způsob nevyděláte, nechte ho rozmrazit a pochutnejte si na dortu po obvyklým způsobem.

5. Čokoláda
Někdy je třeba čokoládu dát do mrazáku nebo ledničky, aby se vám v teple nevytvořily kaluže. Jinak si ji tam prostě chcete dát, protože studená čokoláda, která se vám rozplývá na jazyku, je taková slast. Dokonce jsou určité druhy čokolády, které skladujeme pouze v mrazáku, včetně čtverečků Ghirardelli, Dove a Hershey’s Kisses.

6. Sušenky s čokoládovými kousky
Musíte nám prostě věřit na slovo. Příště, když upečete těsto na čokoládové sušenky, dejte pár kousků do mrazáku na pár hodin. Pak máte několik možností: můžete je zahřát v mikrovlnné troubě na pár sekund, nechat vychladnout pár minut nebo je ihned sníst, což jsou všechno výborné možnosti.

7. Klementinky
Díky vysokému obsahu vody a malému tvaru tohoto ovoce je ideální kandidátem na zamrazení. Vyzkoušejte tento způsob: oškrábejte klementinku, zmrzněte kousky přes noc, nechte je rozmrazit dvě hodiny při pokojové teplotě a připravte se na chuťový zážitek podobný pomerančové zmrzlině. Chcete to posunout na vyšší level? Namočte malé plátky do čokolády před zmrazením.

8. Sušenky od skautů
Téměř jakýkoliv druh sušenky od skautů chutná lépe zmražený – a myslíme si, že to má co do činění s tím, že jsou přesně tak tenké, takže se nedočkají ztuhnutí. Mnoho lidí zakládá na zmražených tenkých mintových sušenkách, ale my si myslíme, že mražené arašídy s máslovým krémem (známé také jako Tagalongs) a Caramel deLites (nazývané také jako Samoas) jsou také skvělé možnosti pro mrazák.

9. Hroznové víno
Stejně jako banány se hrozny při zamražení zesladí. Co se týče textury, vysoký obsah vody uvnitř připomíná rozmrzlý led, což z nich dělá osvěžující – a zdravou – pochoutku na teplé dny. (Můžete je také použít k ochlazení vína, aniž byste ho zředili!)

10. Gumoví medvídci
Na TikToku začali lidi povzbuzovat své sledovatele, aby zmrzli gumové medvídky – a s tímto názorem plně souhlasíme. Dejte je přes noc do mrazáku a získají úplně novou konzistenci, postupně se ztuhují. Nevěřte všemu, co vidíte na TikToku, ale tentokrát mají vlivní tvůrci deskovky stoprocentní pravdu.

11. Ledový salát
Možná jste slyšeli, že ledový salát není vhodné mrazit, protože při rozmrazení nechutná tak dobře. My však doporučujeme opak – jedzte ledový salát, když je stále zamrazený. Vezměte ven vnější listy a jádro, rozkrojte hlavu na čtvrtiny, položte na plech a zmrazte po dobu 30-120 minut. Pokapejte ho zálivkou a můžete si pochutnat!

12. Limetkový dort
Existuje mnoho receptů na zmražený limetkový dort, protože mnoho lidí už si uvědomilo, že tento dezert je nejchutnější poté, co strávil noc v mrazáku. Můžete to udělat s celou dortovou formou nebo s jednotlivými mini dortíky.

13. Mango
Dalším ovocem, které je v mrazáku skvělé, je mango. Smysl to má proto, že je už samo o sobě měkké, takže ho zmražení dodává trochu hustoty. Nezapomeňte mango nejprve rozkrojit na kousky a položit je na plech, než je zmrazíte. Až budete chtít jíst, pokapejte trochou šťávy z limetky!

14. Marshmallows
Mrazák je vynikajícím způsobem, jak uchovat marshmallows čerstvé, protože se po zmrazení dobře rozmrazí. Ale když jsou marshmallows malé chladivé pamlsek, je tak těžké odolávat a nejíst je ještě studené.

15. Peprminové lupínky
Pepermint už tak je chladivý, ale když dáte peprmintové lupínky do mrazáku, uděláte si v ústech „Hoth“ (bez Rebelů a tauntaunů). A jak jsme už zmínili dříve, mražená čokoláda je vždy dobrá volba.

16. Puding
Nedávno se na internetu rozšířil „hack“ na zmrzlý puding. Jednoduše vezměte jedno uzavřené poháru pudingového jogurtu (vaše oblíbená příchuť), dejte do víčka lžíci a zmrazte celou misu. Jakmile je puding hotový, můžete si vychutnat domácí krémovou pěnu na paličce a přesvědčit se, že puding se nejlépe konzumuje v mražené podobě.

17. Maliny
Když zamrazíte a

Často kladete dotazy ohledně zamražených jídel a dezertů. Zde je FAQ sekcí, která odpovídá na vaše otázky.

Q: Která jídla se dobře zamrazují?
A: Některá jídla, jako jsou povidla, banány, borůvky, tvarohový dort, čokoláda, sušenky s čokoládovými kousky, klementinky, sušenky od skautů, hroznové víno, gumoví medvídci, ledový salát, limetkový dort, mango, marshmallows, peprminové lupínky, puding a maliny, se dobře zamrazují a mají příjemnou chuť i jako zmražená.

Q: Jak mohu zamrazit povidla?
A: Můžete předem zmrazit šálek povidel a nechat je rozmrazit pár minut před konzumací. Můžete také vytvořit z povidel malé hroudy na pečicím papíru a zmrazit je na jednohubky.

Q: Jaké jsou výhody zmrazených banánů?
A: Zmražené banány mají lepší texturu a jsou o trochu sladší. Mohou být také pokryty čokoládou a křupavými oříšky.

Q: Jak mohu zamrazit borůvky?
A: Borůvky můžete zamrazit přímo v krabici nebo si koupit předem zmraženou variantu. Pokud chcete, můžete borůvky posypat cukrem a přidat jim sladkost.

Q: Jak mohu zamrazit tvarohový dort?
A: Zmražený tvarohový dort je mrazivý požitek a připomíná kvalitní dort s krémovou zmrzlinou. Můžete ho také nakrájet na kousky a skladovat v mrazáku.

Q: Je vhodné zamrazovat čokoládu?
A: Někdy je vhodné dát čokoládu do mrazáku, protože studená čokoláda, která se rozplývá na jazyku, je slastná. Některé druhy čokolády se skladují pouze v mrazáku.

Q: Jak zamrazit sušenky s čokoládovými kousky?
A: Když upečete těsto na sušenky, můžete dát pár kousků do mrazáku na pár hodin. Poté můžete sušenky zahřát v mikrovlnné troubě nebo nechat vychladnout před konzumací.

Q: Jak zamrazit klementinky?
A: Klementinky můžete zamrazit po oškrábnutí a nasekání na kousky. Po rozmrazení získáte chuť podobnou pomerančové zmrzlině.

Q: Jaké sušenky od skautů se dobře zamrazují?
A: Sušenky od skautů, jako jsou tenké mintové sušenky, arašídy s máslovým krémem a Caramel deLites, se dobře zamrazují.

Q: Jak zamrazit hroznové víno?
A: Hroznové víno se dobře zamrazí, a při zamražení se zesladí. Je ideální osvěžující pochoutkou.

Q: Jak zamrazit gumové medvídky?
A: Gumové medvídky se dají zmrazit a získají novou konzistenci. Stačí je přesunout do mrazáku na pár hodin.

Q: Jak zamrazit ledový salát?
A: Ledový salát lze zamrazit a jíst i ve zmraženém stavu. Stačí rozkrojit hlavu na čtvrtiny, zmrazit na plechu a před konzumací pokapat zálivkou.

Q: Jak zamrazit limetkový dort?
A: Limetkový dort se dobře zamrazuje. Můžete použít celou dortovou formu nebo si vytvořit jednotlivé mini dortíky.

Q: Jak zamrazit mango?
A: Mango je vhodné rozkrojit na kousky a zmrazit je na plechu. Před konzumací můžete pokapat trochou šťávy z limetky.

Q: Jak zachovat čerstvost marshmallows?
A: Marshmallows se dobře uchovávají ve zmraženém stavu a rozmrazí se dobře. Mohou se jíst i ve studeném stavu.

Q: Jak zamrazit peprminové lupínky?
A: Peprminové lupínky lze zamrazit a získají ještě chladivější chuť. Mražená čokoláda je také dobrá volba.

Q: Jak vytvořit mražený puding?
A: Můžete zmrznout uzavřený pohár pudingového jogurtu, aby vznikla mražená pěna na paličce. Mražený puding je lahodný.

Q: Jak zamrazit maliny?
A: Maliny se dají zamrazit a zachovávají si svou chut. Doporučuje se nejprve je rozprostřít na plech a později je zamrazit.

Další informace o zmrzlém jídle najdete na [Main Domain](link name).