Nejlepší krmivo pro seniorní psy v roce 2024, s radou veterinářů

Pokud má váš pes známky stárnutí, jako je snížená pohyblivost, ztráta svalové hmoty nebo kognitivní úpadek, mohou se mu hodit potraviny určené pro starší psy. Nejlepší krmivo pro seniorní psy je formulováno tak, aby poskytlo přizpůsobenou výživu pro starající se psy. Tyto suché a mokré potraviny často obsahují prospěšné přísady, jako je glukosamin a chondroitin pro zdraví kloubů, antioxidanty ke snížení účinků stárnutí a extra omega mastné kyseliny pro snížení zánětu.

Na základě výzkumu a rad veterinářů jsou naše doporučení skvělým výchozím bodem pro výběr nejlepšího krmiva pro seniory. Mezi naše nejlepší volby patří suché krmivo Purina Pro Plan Bright Mind Adult 7+ s kuřecím masem a rýží, které obsahuje zdravé přísady jako omega mastné kyseliny a glukosamin, a mokré krmivo Wellness Age Advantage Recipe Adult 7+ s kuřecím masem a bílým rybím masem, omega mastnými kyselinami, glukosaminem a chondroitinem.

Protože Asociace amerických dozorčích úředníků pro krmiva (AAFCO) ne stanovuje standardy pro potraviny pro starší zvířata, mohou se stravy výrazně lišit, říká Dr. Julie Churchill, veterinární odborník na výživu a profesorka výživy na Veterinární lékařské fakultě University of Minnesota. Nicméně nejlepší suché a mokré potraviny pro seniorní psy budou splňovat AAFCO výživové standardy pro dospělé udržování nebo všechny životní fáze. Starší psi mají také nižší metabolickou rychlost než mladší psi, takže některé stravy pro seniory mohou obsahovat méně kalorií. Jiné recepty mají vyšší obsah kalorií, aby splnily potřeby starších psů, kteří jedí menší porce, a potraviny s přidaným proteinem pro udržení svalové hmoty mohou také obsahovat více kalorií.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak Business Insider recenzuje a hodnotí produkty pro domácí mazlíčky, navštivte naše webové stránky.

Časté otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích prezentovaných v článku:

1. Jaké jsou příznaky stárnutí u psů?
2. Jaká je nejlepší strava pro seniorní psy?
3. Jaké přísady by měla strava pro seniorní psy obsahovat?
4. Jaká je nejlepší suchá strava pro seniorní psy?
5. Jaká je nejlepší mokrá strava pro seniorní psy?
6. Jaké jsou výživové standardy pro potraviny pro seniorní psy?
7. Jak se liší strava pro seniorní psy od stravy pro mladší psy?
8. Jaké jsou doporučené kalorické požadavky pro seniorní psy?
9. Jakou stravu zvolit pro starší psy s nižší svalovou hmotou?
10. Kde najdu více informací o recenzích a hodnoceních produktů pro domácí mazlíčky ze strany Business Insider?

Definice klíčových pojmů a odborného žargonu v článku:

1. Glukosamin – Látka, která přispívá k zdraví kloubů.
2. Chondroitin – Další látka, která podporuje zdraví kloubů a chrupavek.
3. Antioxidanty – Látky, které pomáhají snižovat účinky stárnutí, posilovat imunitu a chránit buňky před poškozením volnými radikály.
4. Omega mastné kyseliny – Skupina esenciálních mastných kyselin, které jsou důležité pro zdraví kůže, srsti a kloubů.
5. AAFCO – Asociace amerických dozorčích úředníků pro krmiva, která stanovuje výživové standardy pro krmiva pro domácí mazlíčky.

Navrhované související odkazy na hlavní doménu (ne podstránky):
Business Insider