Pretty Good Advice – Nová pobočka otevřena v centru města Santa Cruz

Soquel-based Pretty Good Advice otevřel druhou pobočku na Pacific Avenue 1. února, čímž přinesl své sezónní rychlé občerstvení ve formě snídaně, burgerů, salátů a příloh do centra města Santa Cruz.

Vegetariánská kavárna Pretty Good Advice otevřela druhou pobočku v centru města Santa Cruz 1. února, čímž přinesla své sezónní menu s výběrem snídaně, burgerů, salátů a zmrzliny do Pacific Avenue.

Otevření bylo s radostí očekáváno fanoušky původní pobočky v Soquel na Porter Street, kterou založil šéfkuchař a majitel Matt McNamara v roce 2018. Nová pobočka je otevřena každý den od 9:00 do 17:00 a připojuje se k rostoucímu počtu vegetariánských restaurací v centru města, včetně Mariposa Coffee, Veg on the Edge a Honey B Market.

Vnitřek nového místa je téměř identický s původní lokalitou, s charakteristickými minimalistickými černobílými dekory menu a surovin Pretty Good Advice zdobícími stěny. Menu je stejné, obsahuje osm snídaní na bázi vajíček nebo tofu, tři burgery s černými fazolemi na přípravu doma, několik sezónních polévek a salátů, menší snídaňové položky jako kokosový jogurt s místním ovocem, hranolky, přílohy, veganskou zmrzlinu, nápoje a dětské menu.

Podává se pouze u pultu a všechna jídla jsou balená s sebou, s omezeným posezením uvnitř restaurace. K dispozici jsou tři dvoumístné stoly a malý stojící bar u okénka pro příjem, parklet se očekává v následujících několika měsících. Hosté si tak prakticky užijí zážitek z rychlého občerstvení s cenovou politikou fast foodu, přičemž jídla se pohybují od 5,50 $ za toasty sýrem až po 11,50 $ za salát s kale a tykvovým dýním, ale jsou plné kreativity a svěžích surovin, z nichž mnohé pocházejí z vlastní farmy Matta McNamary v Santa Cruz Mountains.

V současnosti to znamená, že zimní citrusy z McNamarových sadů jsou zařazeny do menu jako přísada přes noc namočené ovesné kaše, mandarínkový lemonádový koktejl a salát z rukoly. Jeho stádo více než 250 slepic rovněž dodává vejce do jeho restaurací a jablkový čaj je vyroben z ovoce z farmy.

Před založením Pretty Good Advice nebo začátkem svého zemědělského podniku Matt McNamara pracoval v luxusní gastronomii. V roce 2010 spoluzakládal restauraci Sons & Daughters v San Franciscu, která získala michelinskou hvězdu a nabízí jídlo plné kvalitních surovin. Později koupil 83 akrů půdy v Santa Cruz Mountains, kde nyní žije a pěstuje specializované plodiny, sady a chová zvířata.

Pretty Good Advice si klade za cíl nabídnout skvělé jídlo za dostupnou cenu. Snídaně jsou podávány na nadýchaných opékaných bramborových žemlích s kýčovitými žloutky vajec a kombinacemi bramborových placků, hub, sýra, avokáda, zeleniny a domácích pomazánek. Burgery jsou tak trochu obzvlášť “slohové”, jak mají všechny dobré fast foodové burgery, a já si vždy zapíjím svůj burger tím sezónním do menu přidaným citronádovým nápojem. Fanoušci vědí, že si objednají batáty ve sladkokyselé banánové kečupu, mírně světlejším příbuzném kečupu Heinz, který je sladší a hustější s banánovou příchutí. Možná to zní divně, ale je to dokonalé.

Máme tu jedno dobré rady: Nekupujte saláty. Možná se zdají být zapomenuty na menu plném sýra, vajec, speciální omáčky a zmrzliny, ale jsou barevné a svěží s pečlivě vybranými doplňky, jako je pepřový rukolový salát s praženými lískovými oříšky, sladkými pečenými řepami, mandarinkami a svěžím japonským yuzu dresinkem.

I když není žádné maso v nabídce, McNamara sám není vegan nebo vegetarián. Původně nabízel maso, které sám choval a porážel na farmě, na menu Soquel, ale rozhodl se, že nechce být součástí tohoto procesu. Nakonec se rozhodl zaměřit menu na vegetariánské položky a zjistil, že si užívá tvorby dynamických chutí bez použití živočišných produktů.

“Všichni jsou překvapeni, že nejsem vegan a vlastní vegetariánské místo. Myslím, že ani nikdo, kdo pro mě pracuje, není vegetarián nebo vegan,” říká McNamara. “Jen se snažíme udělat dobré jídlo, které můžou jíst všichni.”

Pretty Good Advice má pobočky na adrese 1319 Pacific Ave. v Santa Cruz a 3070 Porter St. v Soquelu; prettygoodadvicesoquel.com.

Často kladené otázky (FAQ) na základě hlavních témat a informací uvedených v článku:

1. Kdy Pretty Good Advice otevřel svou druhou pobočku?
Pretty Good Advice otevřel svou druhou pobočku na Pacific Avenue 1. února.

2. Jaké jídla nabízí Pretty Good Advice?
Nabídka zahrnuje snídaně, burgery, saláty a přílohy.

3. Jaké jsou otevírací hodiny nové pobočky?
Nová pobočka je otevřená každý den od 9:00 do 17:00.

4. Které další vegetariánské restaurace jsou v centru města Santa Cruz?
Další vegetariánské restaurace v centru města zahrnují Mariposa Coffee, Veg on the Edge a Honey B Market.

5. Jaký je interiér nového místa?
Vnitřek nového místa je téměř identický s původní lokalitou a zdobí ho charakteristické minimalistické černobílé dekory.

6. Jaká je cenová politika jídel v Pretty Good Advice?
Jídla se pohybují od 5,50 $ za toasty sýrem až po 11,50 $ za salát s kale a tykvovým dýním.

7. Kde získává Pretty Good Advice své suroviny?
Mnohé suroviny pocházejí z vlastní farmy Matta McNamary v Santa Cruz Mountains, včetně ovoce, zeleniny a vajec.

8. Kdo je zakladatel Pretty Good Advice?
Matt McNamara je šéfkuchař a majitel Pretty Good Advice, který také vlastní farmu v Santa Cruz Mountains.

9. Jaký je koncept menu Pretty Good Advice?
Pretty Good Advice nabízí vegetariánské jídlo s kreativními kombinacemi surovin, jako jsou snídaně na nadýchaných opékaných bramborových žemlích a obzvlášť “slohové” burgery.

10. Je Pretty Good Advice vhodné pro vegany?
Ano, i když není žádné maso v nabídce, Pretty Good Advice je vhodné pro vegany.