Proposed Cuts Threaten Access to Healthy Food for Low-Income Californians

Vláda v Kalifornii navrhla investovat pouze 1,8 milionu dolarů do tříletého programu, California Nutrition Incentive Program (CNIP), jenž byl původně plánován s rozpočtem ve výši 35 milionů dolarů. Jak tento návrh ovlivní ekonomiku a občany Kalifornie, kteří potřebují sociální podporu? Snížení finančních prostředků ohrožuje program Market Match, který umožňuje kalifornským občanům s nízkými příjmy, kteří využívají CalFresh, získat další slevy při nákupu ovoce a zeleniny z kalifornského zemědělství na farmářských trzích. “Je to třídílné vítězství,” říká Frank Tamborello z organizace Hunger Action Los Angeles. “Bojuje proti hladu, podporuje zdravou výživu a podporuje kalifornské farmáře.”

Program Market Match je nabízen na 293 farmářských trzích po celé Kalifornii. Prvních několik let byly všechny finanční prostředky poskytovány federální vládou. Od roku 2015 stát přispívá stejnou částkou jako federální vláda, čímž tento program poskytl se téměř ve všech okresech, kromě tří.

Tento program prospívá zemědělcům, kteří mají malé pozemky v Kalifornii a do Los Angeles jezdí z Riverside, San Diega a severních okresů Los Angeles. Redukce finančních prostředků programu Market Match znamená, že stát ztrácí dary od federální vlády a odebírá se jedna forma ekonomického stimulu. Frank Tamborello doporučuje podepsat petici na stránkách Save Market Match a psát státním zákonodárcům.

Navrhované škrty vážně ohrožují přístup nízkopříjmových občanů Kalifornie k zdravým potravinám. Program Market Match je nejen prostředkem k boji proti hladu, ale také podporuje místní zemědělce a regionální ekonomiku. Je důležité, aby státní zákonodárci věnovali pozornost této záležitosti a zajistili, že program bude nadále podporován finančními prostředky. Pomocí Save Market Match a kontaktováním státních zákonodárců mohou občané Kalifornie vyjádřit své obavy a usilovat o udržení tohoto důležitého programu.

Často kladené otázky (FAQ) o programu California Nutrition Incentive Program (CNIP):

1. Co je California Nutrition Incentive Program (CNIP)?
California Nutrition Incentive Program (CNIP) je tříletý program navržený vládou v Kalifornii s cílem poskytnout finanční podporu pro nízkopříjmové občany Kalifornie, kteří využívají sociální podporu, při nákupu ovoce a zeleniny z kalifornského zemědělství na farmářských trzích.

2. Jaký je rozpočet programu CNIP?
Původně byl plánovaný rozpočet programu CNIP ve výši 35 milionů dolarů, ale navrhovaná investice vlády v Kalifornii činí pouze 1,8 milionu dolarů.

3. Jak program Market Match funguje?
Program Market Match umožňuje kalifornským občanům s nízkými příjmy, kteří využívají CalFresh, získat další slevy při nákupu ovoce a zeleniny z kalifornského zemědělství na farmářských trzích. Tento program je nabízen na 293 farmářských trzích po celé Kalifornii.

4. Jak program Market Match podporuje kalifornské farmáře?
Program Market Match nejen pomáhá občanům s nízkými příjmy získat přístup k zdravým potravinám, ale také podporuje místní zemědělce a regionální ekonomiku. Tímto způsobem program Market Match přináší “třídílné vítězství” – bojuje proti hladu, podporuje zdravou výživu a podporuje kalifornské farmáře.

5. Jak můžeme pomoci zachovat program Market Match?
Je důležité, abychom se angažovali a zajistili finanční podporu pro program Market Match. Doporučuje se podepsat petici na stránkách Save Market Match a psát státním zákonodárcům s výzvou k podpoře tohoto důležitého programu.

Související odkazy:
Save Market Match: Stránky, na kterých můžete podepsat petici a vyjádřit podporu programu Market Match.
Kalifornská vláda: Oficiální webové stránky kalifornské vlády pro další informace o jejich aktuálních programech a iniciativách.