První Summit ostrovů na Středozemním moři ohledně systémů potravin

Ostrovy na Středozemním moři se těší, že budou hostit První Summit ostrovů zaměřený na systémy potravin. Tento historický event se bude konat od pondělí 19. února do středy 21. února na akademickém kampusu UVI Albert A. Sheen na ostrově St. Croix.

Toto značné setkání si klade za cíl spojit farmáře, pracovníky v první linii, partnery a spojence z Amerických Panenských ostrovů, karibského regionu a Spojených států, aby společně budovali vztahy, sdíleli znalosti a zdroje a strategicky plánovali odolnější systém potravin. Tato informace byla zdůrazněna v tiskové zprávě k tomuto setkání.

Tento Summit systémů potravin bude navazovat na 52. ročník Zemědělské a potravinové výstavy, která se konala od 17. do 19. února. Hlavní aktivity a panelové diskuze Summitu jsou naplánovány na úterý 20. února a středu 21. února, předcházené neformální příležitostí ke networkingovému setkání v pondělí večer v 19:00 v LEVELS v Christianstedu.

Všichni členové komunity a zájemci jsou zváni k registraci a účasti na summitu. Lístky jsou k dispozici za cenu 100 dolarů na osobu na webové stránce www.islandfoodsummit.com. Tento lístek poskytuje přístup k aktivitám summitu v úterý a ve středu, včetně snídaní a obědů s důrazem na produkci farmářů. Cena též zahrnuje pondělní večerní networkingovou akci v Christianstedu s občerstvením. Večeře v úterý a ve středu jsou zpoplatněné zvlášť za cenu 75 dolarů za každou a lístky lze zakoupit online.

První Summit ostrovů zaměřený na systémy potravin představuje první konferenci svého druhu zaměřenou na potravinový systém teritoria. Tato inovativní událost se snaží zaměřit na hlasy, zkušenosti a odbornost farmářů a producentů z Panenských ostrovů, zatímco ukazuje pokrok v oblasti rozvoje zemědělství, ochrany přírodního prostředí a zlepšování potravinové bezpečnosti. Ostrovy na Středozemním moři Good Food podpořil cenu lístků pro více než 30 farmářů svým programem Summit Scholarships a podporuje rovněž náklady na cestování pro farmáře z regionu St. Thomas/St. John, jak uvádí tisková zpráva.

Mezi významnými hosty a partnery od prestižních organizací, jako je USDA, National Black Food & Justice Alliance, Southeastern African American Farmers’ Organic Network, Rural Advancement Foundation Int’l, University of Iowa Extension, Hawai’i Good Food Alliance, se připojí ke panelům Summitu také farmáři a producenti ostrovů Středozemního moře, jak se zmiňuje v tiskové zprávě.

Program summitu pro úterý a středu zahrnuje zaujímavé řečníky, interaktivní fóra World Café a poutavé panelové diskuze ve Velkém sále kampusu UVI Albert A. Sheen. Účastníci budou mít také možnost zúčastnit se jedné ze pěti zážitkových aktivit plánovaných mimo kampus v úterý odpoledne, včetně prohlídek farem, historických prohlídek, workshopů o rostlinách a dalšího. Kurátorské “výukové večeře” se budou konat v úterý večer v destilerii Mutiny Vodka’s Sion Farm a na farmě Sejah Farm VI, jak uvádí tisková zpráva.

Témata základních a panelových sekcí pro úterý a středu zahrnují:

Pěstování úspěchů: Založení regionálního potravinářského podniku USDA
Využívání sil pro výsledky: Nutnost spolupráce napříč sektory v systémech potravin
Pěstování kapitálu: Podpora farmářů pro odolné potravinové systémy
Lecke v připravenosti: Mitigace reakcí na katastrofy v potravinovém systému na VI
Navigace v USDA: Maximalizace příležitostí prostřednictvím zemědělských programů
Program rozvoje pracovní síly v oblasti ochrany přírody a pěstování zítřka: Zapojení mládeže do práce se systémy potravin

Summit také představuje unikátní fórum “World Café”, které bude moderovat společnost The Outside. Metoda World Café je praktikována po celém světě a umožňuje rozsáhlé konverzace, které využívají kolektivní moudrost a kreativitu. World Café je postaveno na následujících předpokladech: “Lidé již v sobě mají moudrost a kreativitu, aby čelili i těm nejtěžším výzvám, že odpovědi, které potřebujeme, máme k dispozici, a že společně jsme chytřejší, než jsme sami”.

První Summit ostrovů zaměřený na systémy potravin vyvrcholí výjimečnou benefiční večeří v úterý večer ve 19:00 v Ha’ Penny Beach Club. Tato večeře slibuje chutnou kulinářskou cestu s místně získanými surovinami mistrovsky připravenou slavným kuchařem Ralphem Mottou. Lístky pro benefiční večeři jsou k dostání za cenu 75 dolarů a lze je zakoupit jak pro účastníky summitu, tak pro širokou veřejnost na islandfoodsummit.com. Večeře si klade za cíl vytvořit smysluplný zážitek, kde radost z výborné lokalitou získané večeře je spojená s uspokojením z budování a udržování sítí, které podporují potravinový systém ostrovů Středozemního moře, jak uvádí zpráva.

Více informací o této události a celý seznam řečníků, zážitkových aktivit a panelových diskuzí lze najít na oficiální webové stránce summitu.

Pro dotazy ohledně summitu se prosím obraťte na Good Food ostrovů Středozemního moře na adrese [email protected] nebo volejte 340-727-8443.

Často kladené otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích uvedených v článku:

1. Kdy se bude konat První Summit ostrovů zaměřený na systémy potravin?
– Summit se bude konat od 19. února do 21. února.

2. Kde se summit bude konat?
– Summit se bude konat na ostrově St. Croix na akademickém kampusu UVI Albert A. Sheen.

3. Které oblasti a státy se budou na summitu připojit?
– Farmáři, pracovníci v první linii, partneři a spojenci z Amerických Panenských ostrovů, karibského regionu a Spojených států se budou na summitu podílet.

4. Jaké aktivity se budou na summitu konat?
– Na summitu proběhnou panelové diskuze, fóra World Café a speciální zážitkové aktivity mimo kampus.

5. Jak a kde se mohu zaregistrovat a zakoupit lístky na summit?
– Registrace a zakoupení lístků je možné na webové stránce summitu www.islandfoodsummit.com.

6. Kdo je zodpovědný za organizaci summitu?
– Summit je organizován organizací Good Food ostrovů Středozemního moře.

7. Kteří partneři se připojí k panelovým diskuzím?
– Panelovými diskuzemi se budou zúčastnit partneři a hosté z prestižních organizací, jako je USDA, National Black Food & Justice Alliance, Southeastern African American Farmers’ Organic Network, Rural Advancement Foundation Int’l, University of Iowa Extension a Hawai’i Good Food Alliance.

8. Co je to World Café a jakou metodu využívá?
– World Café je fórum pro konverzace, které využívá kolektivní moudrost a kreativitu. Je založeno na předpokladu, že lidé mají moudrost a kreativitu, které jim umožňují čelit těm nejtěžším výzvám.

9. Kdy se koná benefiční večeře a jak se na ni mohu zaregistrovat?
– Benefiční večeře se koná večer ve středu a registrace je možná na webové stránce summitu www.islandfoodsummit.com.

10. Kde najdu další informace o summitu a seznam řečníků a aktivit?
– Další informace o summitu, včetně seznamu řečníků a aktivit, najdete na oficiální webové stránce summitu.

Důležité termíny použité v článku:

– První Summit ostrovů zaměřený na systémy potravin – konference, která spojuje farmáře, pracovníky v první linii, partnery a spojence z různých oblastí, aby společně budovali odolnější systém potravin
– USDA – Ministerstvo zemědělství Spojených států amerických
– Panelové diskuze – skupinové debaty na téma potravinových systémů
– World Café – fórum pro konverzace, které využívá kolektivní moudrost a kreativitu
– Benefiční večeře – večeře s cílem podpořit a sbírat prostředky pro konkrétní účel

Svázané odkazy:

Good Food ostrovů Středozemního moře
Univerzita ostrovů Středozemního moře
Ostrov Food Summit