Restaurants s opencí 24 hodin postupně mizí, ale některé přežívají vzhůru po noc

Restaurace otevřené 24 hodin se postupně ztenčují po celém státě a i přímo tady ve městě. Odliv personálu a inflace hrají v těchto typech restaurací velkou roli. Zatímco zbytek světa spí, restaurace My Friends na ulici Detroit Avenue je vzhůru, vítá a podává teplá jídla všem, kteří ve chvílích brzkého rána vkročí dveřmi. Hosteska Angela Thomas říká: „K nám chodí hosté z východní strany, ze západní strany, z Akronu, prostě zširoka daleka.”

Otevřeno 24 hodin je přirozenou součástí DNA této restaurace posledních 40 let. „Je tady hodně lidí, kteří pracují ve třetí směně, je vždy skvělé jít někam a dostat slušné jídlo, když jste venku se svými přáteli a rodinou,” říká Thomas. „Máme vyhraněnou směsici návštěvníků, včetně cestujících v kamionech, jimž dělá radost, když na cestě mimo jídlo od McDonald’s objeví něco jiného.”

Pro řidičku autobusu RTA, Carlu Hill, bylo vše, po čem toužila, teplé jídlo po její desetihodinové směně, která končila ve 2 ráno. „Zajela jsem sem rovnou, protože jsem tohle místo viděla celý den, takže mi celý den vrtalo v hlavě, že bych si mohla dát něco na zub. Nakonec jsem se rozhodla pro snídani,” říká Hill. Hill často jezdí po trase autobusu na ulici Detroit Avenue a občas vezme zaměstnance restaurace My Friends do práce. Často se sem zastavuje po skončení své směny. „Znají mě a vím, že tady mají dobré jídlo a dobře se o mě starají,” říká Hill.

Restaurace, které jsou otevřené 24 hodin, zůstávají oporou pro ty, kteří pracují ve třetí směně nebo často cestují. Prezident a CEO Ohioské aliance pro pohostinství v restauracích, John Barker, říká, že i přes mnoho zavírání těchto restaurací ve státě je důležité, aby některé zůstaly otevřené. „Trendy se posunuly, a to se za pandemie ještě urychlilo ve prospěch rozvozu, sebrání si jídla a s sebou,“ říká Barker. „To se za pandemie urychlilo až třikrát či čtyřikrát rychleji než běžný tempo.“

Barker říká, že nedostatek personálu a inflace ztěžuje provoz 24 hodin denně i po pandemii. „Nátlak na restaurace je obrovský, působím v tomto oboru přes 30 let a nikdy jsem to takhle nezažil. Hlavně proto, že náklady na potraviny se za posledních dvě a půl let zvýšily o 25 %.“ I když celý obor restaurací nyní trpí, Barker je optimista a věří v jeho zlepšení. „Ty restaurace, které zůstanou otevřené 24 hodin, budou velmi specifických místech, jako jsou exity u frekventovaných silnic, možná u nemocnice a dalších míst, kam se přirozeně lidé ubírají,“ řekl Barker.

Zatímco restaurace otevřené 24 hodin jsou teď vzácným jevem, Thomas říká, že My Friends plánuje pokrýt tuto skupinu zákazníků i dalších 40 let. „Pokud chcete skvělé jídlo v tři nebo čtyři ráno, jsme tady vždycky,“ říká Thomas.

Často kladené otázky (FAQ) o restauracích otevřených 24 hodin:

1. Proč se restaurace otevřené 24 hodin postupně ztenčují?

Restaurace otevřené 24 hodin na celém území státu se postupně ztenčují kvůli odlivu personálu a inflaci, které mají v těchto typech restaurací velký vliv.

2. Jaká je restaurace My Friends na ulici Detroit Avenue?

Restaurace My Friends na ulici Detroit Avenue je otevřená 24 hodin a vítá a podává teplá jídla všem, kteří ve brzkých ranních hodinách přijdou.

3. Kdo navštěvuje restauraci My Friends?

Restauraci My Friends navštěvují hosté z různých částí, včetně východní i západní strany a z města Akron. Také sem často zavítají řidiči kamionů.

4. Jakou roli hrají restaurace otevřené 24 hodin pro ty, kteří pracují ve třetí směně?

Restaurace otevřené 24 hodin jsou oporou pro ty, kteří pracují ve třetí směně, protože jim poskytují možnost dostat slušné jídlo, když jsou venku se svými přáteli a rodinou.

5. Jaký vliv má pandemie na restaurace otevřené 24 hodin?

Pandemie urychlila trendy ve prospěch rozvozu jídla a sebrání si ho s sebou, což ovlivnilo restaurace otevřené 24 hodin. Nedostatek personálu a inflace také ztěžují provoz těchto restaurací.

6. Co si myslí prezident Ohioské aliance pro pohostinství v restauracích, John Barker, o restauracích otevřených 24 hodin?

John Barker tvrdí, že i přes mnoho zavírání restaurací je důležité, aby některé zůstaly otevřené. Restaurace, které zůstanou otevřené 24 hodin, budou zaměřené na specifická místa, jako jsou exity u frekventovaných silnic nebo nemocnice.

7. Jak My Friends plánuje pokrýt skupinu zákazníků otevřených 24 hodin?

Restaurace My Friends plánuje pokrýt skupinu zákazníků otevřených 24 hodin i nadále a slibuje, že budou vždy k dispozici, i když si budete chtít dát skvělé jídlo ve tři nebo čtyři ráno.

Další čtení:
My Friends
Ohioská aliance pro pohostinství v restauracích