Vytváření bezpečného prostoru pro queer lásku a jídlo

Valentýnský den slaví lásku, ale či indický stravovací průmysl v současnosti má dostatek inkluzivních prostor pro queer lásku? Slurrp se setkal se třemi šéfkuchaři a podnikateli, kteří nejen pocházejí z LGBTQIA+ komunity, ale také se zavazují slavit queer lásku tím, že budují prostory, které nabízejí bezpečné útočiště a dobré jídlo.

Na letošní Valentýnský den se Slurrp setkal se třemi takovými šéfkuchaři a podnikateli, kteří nejen pocházejí z LGBTQIA+ komunity, ale také slaví queer lásku tím, že budují prostory, které nabízejí bezpečné útočiště a dobré jídlo. A tady je, co řekli.

Vytváření bezpečného prostoru pro queer lásku a jídlo

Pro šéfkuchaře Tahu Khana, zakladatele a majitele kavárny Le Flamington v Púně, byl sen zřídit kavárnu ve stylu Paříže, která se specializuje na čokoládu jednoho původu, entremets, bonbony a rozsáhlou škálu bezlepkových a keto-friendly produktů. Ale jako člen komunity měl také na mysli to, že prostor musí být přátelský vůči queer osobám. „Naše hlavní hodnota, Luxus je dostupný, zdůrazňuje inkluzivitu a přijetí lidí z různých prostředí a ingrediencí z různých částí světa, včetně místních zdrojů,“ říká. „Od roku 2017 Le Flamington hájí hodnoty inkluzivity a pluralismu, i v době existence článku 377. Pokračujeme v podporování těchto principů a podporujeme rovnost v manželství a povědomí o duševním zdraví.“

Bez citlivého personálu to není přátelské pro queer osoby

Šéfkuchař Tahu Khan si je vědom, že bez citlivého personálu by jeho kavárna nebyla přátelská pro queer osoby. Je proto důležité, aby personál byl informovaný a schopný reagovat na potřeby a přání všech zákazníků. Tímto způsobem se zajišťuje bezpečné prostředí pro queer lásku a jídlo.

Podpora místní LGBTQIA+ komunity

Další šéfkuchař, zástupce zakladatele a majitelka firmy Farmer and Sun v Bengaluúru, Nandita Iyerová, se aktivně snaží podporovat místní LGBTQIA+ komunitu. Při budování svého podniku klade důraz na inkluzivitu a pracuje s místními zdroji, jako jsou farmy a trhy. Tímto způsobem nejenže podporuje místní ekonomiku, ale také vytváří prostor pro queer lásku, kde lidé mohou mít přístup k dobrému jídlu a pocit bezpečí.

Využívání jídla k vyprávění příběhu

Třetími pracovníky setkání s Slurrpem byli zástupci LGBTQIA+ komunity, majitelé Good Indian Girls a spisovatelé kuchařské knihy Already Toast. Pro ně je důležité využívat jídlo a kuchařství jako prostředek k vyprávění příběhů a sdílení zážitků. Touto formou mohou přinášet povědomí o queer lásce a podporovat inkluzivitu a rovnost.

V této článku jsme se seznámili s třemi šéfkuchaři a podnikateli, kteří nejen pocházejí z LGBTQIA+ komunity, ale také slaví queer lásku prostřednictvím svých podniků. Důležité je, že tito lidé nejen nabízejí dobré jídlo, ale také vytvářejí bezpečné a přátelské prostory pro queer osoby.

Klíčové termíny:
– LGBTQIA+: zkratka, která označuje lesbické, gay, bisexuální, transgender, queer, intersexuální a asexuální osoby.
– Inkluzivita: zahrnutí a akceptace všech jednotlivců bez ohledu na jejich pohlaví, sexuální orientaci, etnický původ atd.
– Queer láska: termín používaný pro popis lásky a vztahů mimo tradiční heterosexuální normy.

Související odkazy:
Le Flamington
Farmer and Sun
Good Indian Girls
Already Toast