Objevte nejlepší místní poklady v čínské čtvrti San Francisca

San Francisco je městem, které okouzluje návštěvníky i místní obyvatele svými kopeci, vícebarevnými viktoriánskými domy a různorodými čtvrtěmi. Jeho čínská čtvrť je nejstarší v USA, datující se až do roku 1848. Dnes její ikonická zelená dračí brána signalizuje jak klasickou fotografickou sešlost San Francisca, tak i vstup do některých z nejlepších restaurací ve městě.

Po San Franciscu se vydal na kulturní cestu prostřednictvím jídla i MacKenzie Chung Fegan, kulinářská kritička San Francisco Chronicle. V rozhovoru uvedla: “Věc, která se mi na čínské čtvrti líbí, je ta, že je samozřejmě velmi turistická, ale je to také místo, kam Chineši chodí nakupovat. Stockton Street je hlavní tah čtvrti, najdete zde mnoho zeleninových nebo rybích trhů. Uvidíte zde tetičky, které nakupují na týden, ale také lidi z restaurací, kteří přicházejí brzy ráno, aby se ujistili, že dostanou ty nejlepší suroviny. To je živá a dýchající čínská čtvrť.”

Chinatown-Rose Pak MUNI stanice, otevřená v roce 2022 na rohu Stockton Street, usnadňuje návštěvu této rušné čtvrti. Fegan si myslí, že nejlepší způsob, jak čínskou čtvrť objevovat, je potulování se jejími uličkami. “Protože když se zatočíte za roh, ucítíte vůni česneku nebo čerstvě upečených ananasových buchet. Prostě jděte do jakéhokoli místa, které vypadá dobře, voní dobře a má před sebou frontu lidí. Takhle se to dělá,” vysvětlila kritička.

Abyste si vybrali, zde jsou Mackenzie Chung Feganové chutné tipy pro vaši další návštěvu čínské čtvrti v San Franciscu.

1. Nejlepší měsíčky: Garden Bakery
Svou návštěvu čínské čtvrti můžete zahájit návštěvou pekárny a vybíráním z řady krásně vyvedených sladkostí a chleba. Jako oblíbené místo Mackenzie Chung Fegan je tradiční pekárna Garden Bakery.

Přestože jsou měsíčky tradiční, mohou být suché a ne zcela chutné. “Ale myslím si, že měsíčky v Garden Bakery jsou skvělé. Máme tady rádi jejich měsíček se sladkou fazolí. Jsou ručně dělané a složité, krásné a velmi chutné,” řekla Fegan.
Navíc pekárna nabízí i ananasový houskový dort – velké housky s charakteristickou rozpraskanou kůrkou. “Můžete si koupit ananasové housky za 1 dolar – skvělá cena,” dodala Fegan.

Časté otázky (FAQ) o čínské čtvrti v San Franciscu:

1. Jakou historii má čínská čtvrť v San Franciscu?
– Čínská čtvrť je nejstarší částí tohoto města, datovanou až do roku 1848. Je známá svojí ikonickou zelenou dračí branou.

2. Jaký je hlavní tah čínské čtvrti?
– Hlavní tah čínské čtvrti je Stockton Street, kde najdete mnoho trhů se zeleninou a rybami.

3. Jaký je nejlepší způsob prozkoumání čínské čtvrti v San Franciscu?
– Nejlepší způsob je potulování se uličkami čtvrti a objevování míst, která vypadají dobře, voní dobře a mají před sebou frontu lidí.

4. Kde si mohu vychutnat nejlepší měsíčky v čínské čtvrti?
– Doporučením je pekárna Garden Bakery, která nabízí ručně dělané měsíčky s fazolovou náplní.

5. Jaké další lahůdky nabízí Garden Bakery?
– Kromě měsíčků nabízí pekárna i ananasový houskový dort za velmi příznivou cenu.

Další související odkazy:

– Oficiální stránky San Francisco: Odkaz na oficiální webové stránky San Francisca
– San Francisco Chronicle – místní noviny: Odkaz na stránky San Francisco Chronicle