Vítězové 14. ročníku ocenění Good Food Awards: Káva

Včera večer byli ve městě Portland v Oregonu oznámeni vítězové 14. ročníku ocenění Good Food Awards. Celkem 16 ocenění za jejich vysoce kvalitní praženou kávu obdrželo 14 společností specializujících se na pražení kávy.

Mezi vítěze se zařadila také firma Speckled Ax Wood Roasted Coffee se sídlem v Portlandu ve státě Maine. Tato pražírna kávy získala dvě samostatná ocenění za dvě vítězné směsi. Společnost Speckled Ax se stala druhou nejuznávanější pražírnou v Mainu, jelikož ji reprezentuje také vítěz ocenění Good Food Awards za rok 2024, firma Coffee By Design.

Další pražírna Olympia Coffee se sídlem ve Washingtonu získala také dvě ocenění. Jeden z nich získala za směs, která byla jediným blendem, zatímco ostatní oceněné kávy byly jednopůvodové.

Good Food Foundation, která ocenění Good Food Awards produkuje, udělila celkem 215 ocenění ve 18 kategoriích jídla a nápojů producentům specializujícím se na potraviny a nápoje z celých Spojených států. Vítězové jsou vybráni prostřednictvím slepých degustací s odborníky v každé kategorii. V kategorii kávy se také klade důraz na geografickou rozmanitost, jak v případě původu kávy (geografický region původu), tak při pražení (alespoň tři vítězové z každé z čtyř amerických regionů).

Podle Good Food Foundation je více než polovina letošních vítězných podniků vlastněna ženami a přibližně jedna šestina (17 %) je vlastněna lidmi z komunit etnických menšin.

Zde je kompletní seznam vítězů v kategorii káva Good Food Awards 2024 (abecedním pořádkem podle názvu pražírny).

2024 Good Food Awards – Káva:

– Costa Rica Danilo Salazar Finca San Cristobal Natural
– Guatemala Finca El Morito
– Kenya Gichathaini AA, Sandpoint, Idaho
– Tarrazu – Minor Jiminez
– Panama Cafe Gran Del Val Finca La Fortuna
– Bolivia Los Rodriguez Select Lots
– Colombia Edwin Zambrano
– Colombia Finca El Diviso Sidra – Natural Process
– Organic Ethiopia Bire Forest
– Ethiopia Mulish
– Ethiopia Guji Kayon Mountain Farm – Natural Process
– Little Buddy Blend
– Colombia Amparo Pajoy
– Finca El Placer (“Stay Peachy” Sebastian Ramirez)
– Costa Rica La Guaca Natural
– Guatemala La Bonita

Překlad: Jedná se o sušenou kávu z Kostariky, Guatemala El Morito, kávu z Keni Gichathaini AA z města Sandpoint, Tarrazu Minor Jiminez, panamskou kávu z farmy Cafe Gran Del Val Finca La Fortuna, bolivijskou kávu Los Rodriguez Select Lots, kolumbijskou kávu Edwin Zambrano, kolumbijskou kávu Finca El Diviso Sidra – s přírodním zpracováním, organickou etiopskou kávu Bire Forest, etiopskou kávu Mulish, etiopskou kávu Guji Kayon Mountain Farm – s přírodním zpracováním, směs Little Buddy Blend, kolumbijskou kávu Amparo Pajoy, kávu Finca El Placer (“Stay Peachy” Sebastian Ramirez), kávu Costa Rica La Guaca Natural a guatemalskou kávu La Bonita.

Těmto pražírnám kávy blahopřejeme k vítězství a doufáme, že se jim bude nadále dařit v jejich snaze o produkování vysoce kvalitní kávy.

FAQ

1. Kdo vyhrál ocenění Good Food Awards v kategorii káva?
Vítězi 14. ročníku ocenění Good Food Awards v kategorii káva jsou 14 společností specializujících se na pražení kávy. Mezi nimi se zařadila například firma Speckled Ax Wood Roasted Coffee se sídlem v Portlandu, která získala dvě ocenění za své směsi kávy.

2. Jaká je druhá nejuznávanější pražírna kávy v Mainu?
Druhou nejuznávanější pražírnou kávy v Mainu se stala firma Speckled Ax Wood Roasted Coffee, která získala ocenění Good Food Awards za rok 2024.

3. Kolik ocenění udělila Good Food Foundation v kategorii jídlo a nápoje?
Good Food Foundation udělila celkem 215 ocenění ve 18 kategoriích jídla a nápojů producentům specializujícím se na potraviny a nápoje z celých Spojených států.

4. Jak jsou vybíráni vítězové ocenění Good Food Awards?
Vítězové ocenění Good Food Awards jsou vybíráni prostřednictvím slepých degustací s odborníky v každé kategorii. Klade se také důraz na geografickou rozmanitost jak při původu kávy, tak při pražení.

5. Jaké jsou některé oceněné směsi kávy?
Mezi oceněnými směsmi kávy jsou například Costa Rica Danilo Salazar Finca San Cristobal Natural, Guatemala Finca El Morito, Kenya Gichathaini AA, Tarrazu Minor Jiminez, Panama Cafe Gran Del Val Finca La Fortuna a mnoho dalších.

Definitions:

– Pražení kávy: proces, při kterém jsou zelené kávové zrno povařena, aby se dosáhlo žádoucí chuti a aroma.
– Ocenění Good Food Awards: prestižní ocenění udělované producentům potravin a nápojů za jejich vynikající kvalitu a inovaci.

Suggested related link:
Good Food Awards