Nový filipínský restaurace přináší autentičnost do Suffolku

Publikováno 10:00 am pátek, 26. dubna 2024

“Se sestřičkou duší” Donnabeel Malones a Merilou Rise přestřihly pásku a otevřely restauraci Kusina Filipino Cuisine ve středu 17. dubna na adrese 6550 Hampton Roads Parkway, Suite 107.

Ve středu přivítal Suffolk novou restauraci nabízející tradiční filipínské jídlo v oblasti Hampton Roads.
Filipínská kuchyně Kusina, nacházející se na adrese 6550 Hampton Roads Parkway, Suite 107, oslavila své velké otevření v pondělí 15. dubna spolu s přáteli, rodinou a zaměstnanci města Suffolk. Tato restaurace vlastněná ženami nabízí rozmanitý menu lahodných filipínských pokrmů, včetně pancit a lumpia.
Suffolský obyvatel Carl Lindquist byl během velkého otevření restaurace společně s dalšími obyvateli nadšený z příchodu Kusina do oblasti.

“Přesně to, co jsme čekali, co potřebovala naše komunita, protože tady je hodně různorodosti a s ní přichází dobré jídlo,” řekl Lindquist. “Dobré jídlo, dobré vztahy. Určitě jsme potřebovali mít tohle místo tady.”
Donnabeel Malones a Merilou Rise z restaurace Kusina Filipino Cuisine hovořili o restauraci, přičemž Malones označila Rise za svou “sestru v srdci”. Malones vzpomínala na to, jak se dostaly až sem, a řekla, že restaurace začala s jedním snem.
“Pokaždé, když jsme šly na filipínskou restauraci jíst, říkala jsem si: ‘Doufám, že budu mít takovouhle restauraci.’ A Bůh vyslyšel mou modlitbu,” řekla Malones. “Je to jen malý sen a modlitba.”
Malones vysvětlila, že “Kusina” znamená “kuchyň” ve filipínském jazyce a jméno bylo vybráno jako nejlepší popis restaurace a jejího cíle – podávat vynikající jídlo. Také poznamenala, že logo restaurace vytvořil bývalý její student, když ještě vyučovala ve školce.
“Zeptala se mě, ‘Učitelko, co si přejete?’ Řekla jsem: ‘Dobře, my oba chceme být ‘klasický, autentický a estetický’. Jen jednoduchý, co nás popisuje jako filipínce a jako kuchaře,'” řekla Malones. “Je to banánový list. V Filipínách jíme na banánových listech pro ‘Salu-Salo’ nebo ‘všichni spolu’.”
Rise poznamenala, že Kusina je jedinou filipínskou restaurací v Suffolku a řekla, že to přináší týmu Kusina příležitost obsloužit celou komunitu Suffolku a okolí.
“Je to pro nás příležitost podávat autentická filipínská jídla pro komunitu Suffolku a také pro Hampton Roads,” řekla Rise. “Rádi bychom jim připravili nejlepší menu, které máme.”
Filipínská kuchyně Kusina je otevřena od 11:00 do 17:00 v pondělí až pátek a od 9:00 do 15:00 v sobotu.
Pro více informací jděte na instagram.com/Kusina.FilipinoCuisine.

Časté otázky:

1. Kde se nachází restaurace Kusina Filipino Cuisine?
Odpověď: Restaurace Kusina Filipino Cuisine se nachází na adrese 6550 Hampton Roads Parkway, Suite 107, v Suffolku.

2. Jaké jídlo nabízí restaurace Kusina Filipino Cuisine?
Odpověď: Restaurace nabízí rozmanité menu tradičních filipínských pokrmů, včetně pancit a lumpia.

3. Kdo vlastní restauraci Kusina Filipino Cuisine?
Odpověď: Restauraci vlastní Donnabeel Malones a Merilou Rise.

4. Jaký je význam slova “Kusina”?
Odpověď: “Kusina” znamená “kuchyň” ve filipínském jazyce.

5. Kdy je restaurace Kusina Filipino Cuisine otevřena?
Odpověď: Restaurace je otevřena od pondělí do pátku od 11:00 do 17:00 a v sobotu od 9:00 do 15:00.

Další informace najdete na instagramovém účtu restaurace: Kusina.FilipinoCuisine