Novýt deník gastronomie: Oporto restaurant v Newtownu zpronevěřil zaměstnancům a dodavatelům

Vyšlo najevo, že populární noční podnik Oporto v Newtownu nezaplatil zaměstnancům jejich povinné příspěvky na penzijní fond, faktury dodavatelů a další položky. Franšíza rychlého občerstvení, která byla vlastněna společností Jevnt Pty Ltd, byla dlouho považována za oblíbenou destinaci pro noční stolování díky své blízkosti k nočním klubům The Bank a Town Hall Hotel. Nynější franchisee Ming Zhong se rozhodl zavřít obchod a přejít k likvidaci společnosti poté, co obdržel výzvu od Australské daňové správy, která mu dala 21 dní na to, aby buď společnost zlikvidoval, anebo se osobně zaručil za 499 941 dolarů nepříslušných daňových povinností.

V reportu odeslaném ASIC v pondělí Zhong zjistil, že se společnost Jevnt zadlužila také částkou 83 470 dolarů za nepříslušné zaměstnanecké penze (asi 20 zaměstnanců, uvedl likvidátor Henry McKenna), 25 263 dolarů za nezaplacený nájem a desetitisíce dolarů dodavatelům jako je Schweppes (10 000 dolarů) a Summertime Chicken (25 090 dolarů).

Online zákaznické recenze neustále uváděly, že tato franchise je ve špatném stavu, s rozbitými židlemi, silně pokreslenými toaletami a neustále špinavými stoly.

Výkonný ředitel Oporta uvedl, že společnost je stále dlužna 9 000 dolarů centrály Oporta, která byla “zdrcena a zklamána zjištěním, že jedna z jejích franšíz byla nucena přejít k likvidaci”, řekl mluvčí Good Food. “Spolupracujeme s personálem, abychom minimalizovali dopad,” dodal. “Zaměřujeme se na znovuotevření Oporto v Newtownu s novým franšízantem co nejdříve.”

Tato zpráva přichází pět let poté, co byla francšíza Oporto na Broadwayi (nepřidružená k Jevnt), nucena zavřít poté, co se objevilo video na sociálních sítích, které ukazuje sešívané krysy přecházející podlahou. Tento obchod zůstal uzavřen od roku 2019.

Oporto je řetězec portugalských-restaurací s kuřecím a burgerovým menu, který založil Antonio Cerqueira v North Bondi v roce 1986. Jeho první franšízový obchod byl otevřen v roce 1995 a během deseti let se stal nejrychleji rostoucí franšízou v Austrálii, podle zprávy z roku 2005 v Business Review Weekly. V roce 2007 byla značka zakoupena společností, která nyní zná Craveable Brands, která vlastní také Red Rooster, Chicken Treat a Chargrill Charlie’s. V roce 2019 byla společnost Craveable Brands do vlastnictví společnosti PAG Asia Capital sídlící v Hongkongu získána za 480 milionů dolarů.

Časté otázky (FAQ) na základě hlavních témat a informací uvedených v článku:

1. Proč byl noční podnik Oporto v Newtownu uzavřen?
– Noční podnik Oporto v Newtownu byl uzavřen, protože nezaplatil povinné příspěvky zaměstnanců na penzijní fond, faktury dodavatelů a další položky.

2. Kdo vlastnil franšízu Oporto?
– Franšízu Oporto vlastnila společnost Jevnt Pty Ltd.

3. Jaké další dluhy měla společnost Jevnt?
– Společnost Jevnt měla další dluhy, včetně nedoplatků zaměstnaneckých penzí, nezaplaceného nájmu a dluhů dodavatelům.

4. Jaký je současný stav nočního podniku Oporto v Newtownu?
– Noční podnik Oporto v Newtownu byl uzavřen a společnost se rozhodla přejít k likvidaci.

5. Jaké problémy měla franšíza Oporto dle online recenzí zákazníků?
– Podle online zákaznických recenzí měla franšíza Oporto problémy s rozbitými židlemi, špinavými stoly a rozbitými toaletami.

6. Kolik dluží společnost Oporta centrále?
– Společnost Oporta centrále dluží 9 000 dolarů.

7. Jaká je historie franšízy Oporto?
– Franšíza Oporto byla založena v roce 1986 a stala se nejrychleji rostoucí franšízou v Austrálii. V roce 2007 byla společnost zakoupena společností Craveable Brands, která vlastní i další restaurační značky.

8. Kdo vlastní společnost Craveable Brands?
– Společnost Craveable Brands je vlastněna společností PAG Asia Capital sídlící v Hongkongu.

9. Kdy byla franšíza Oporto na Broadwayi uzavřena?
– Franšíza Oporto na Broadwayi byla uzavřena v roce 2019.

10. Co nabízí řetězec Oporto ve svém menu?
– Řetězec Oporto nabízí portugalská jídla s kuřecím a burgerovým menu.

11. Kde byl otevřen první franšízový obchod Oporto?
– První franšízový obchod Oporto byl otevřen v roce 1995 v North Bondi.

12. Kdo založil franšízu Oporto?
– Franšízu Oporto založil Antonio Cerqueira v roce 1986.

Významné termíny a odborné pojmy v článku:

– Franšíza: Právní dohoda mezi dvěma stranami, ve které se franšízor (vlastník obchodní značky a know-how) zavazuje poskytovat franšízantovi (franšízantovi) právo provozovat obchod pod touto značkou a s využitím tohoto know-how.
– Dluh: Peněžní částka, kterou je osoba (v tomto případě společnost) povinna vrátit nebo zaplatit v určeném termínu.
– Likvidace: Proces, během kterého je společnost zrušena a její aktiva jsou prodána k pokrytí dluhů.
– Daňová povinnost: Povinnost platit daně státu nebo vládě v souladu s danými zákony a předpisy.
– Dodavatel: Osoba nebo firma, která poskytuje zboží nebo služby jiné osobě nebo firmě.
– Zákaznické recenze: Hodnocení nebo komentáře, které zákazníci píší o podniku nebo produktu na základě svých zkušeností.

S odkazy na související weby:

1. Oporto – Oficiální webová stránka franšízy Oporto, kde si můžete přečíst více o nabídce a historii společnosti.
2. Craveable Brands – Webová stránka společnosti, která vlastní franšízu Oporto, kde najdete další informace o ostatních restauračních značkách, které mají ve vlastnictví.
3. Red Rooster – Webová stránka restaurační značky Red Rooster, kterou vlastní společnost Craveable Brands.
4. Chicken Treat – Webová stránka restaurační značky Chicken Treat, kterou vlastní společnost Craveable Brands.
5. Chargrill Charlie’s – Webová stránka restaurační značky Chargrill Charlie’s, kterou vlastní společnost Craveable Brands.