Rozšiřujeme soutěž PieFest & Contest 2024

Letošní ročník soutěže PieFest & Contest se vrací s novými pravidly a kategoriemi. Po úspěchu loňského roku jsme se rozhodli oživit některé kategorie a přinést do soutěže ještě více rozmanitosti a vzrušení. Abychom vám přiblížili, co vás čeká, rádi vám představíme některé z novinek.

Začneme novými kategoriemi. Loňský rok nám v soutěži přibylo velké množství jablečných koláčů, proto jsme se rozhodli je rozdělit na dvě kategorie: Jablečný crumble a Jablečný koláč (s oky). Tímto způsobem se nám podaří srovnávat jablka s jablky a najít ty nejlepší recepty.

Další novou kategorií je Berry (Ovoce), která se zaměřuje výhradně na koláče z různých druhů bobulového ovoce, jako je jahodové, borůvkové, ostružinové, malinové, angrešťové a další. Připravte se na výjimečnou chuťovou paletu bobulových koláčů!

Zařadili jsme také novou kategorii, Hand Pies (Ručně tvarované koláče), ve které mají tyto malé kousky sladkosti svou vlastní šanci na ocenění. Jste-li fanoušci drobných koláčků, máte v této kategorii největší šanci uspět.

Samozřejmě jsme nezapomněli na ostatní druhy ovocných koláčů, jako jsou třešňové, meruňkové nebo broskvové. Ty patří do kategorie Fruit (Ovoce), pokud neobsahují bobulové nebo jablečné ovoce.

A pro ty, kdo se chtějí inspirovat a ukázat svou kreativitu, jsme přidali kategorii Lineage Pie, která je inspirovaná výstavou Fowler Museum Intersections: Světová umění, místní životy. V této kategorii jsou pekaři vyzváni, aby použili globální chutě a zvážili své kulturní dědictví při vytváření koláče s osobním významem. Vytvořte koláč, který vypráví příběh!

A na závěr jsme nezapomněli ani na děti. Kategorie Kids (Děti) je určena pro soutěžící do 12 let, kteří se chtějí ukázat s vlastními sladkými kreacemi.

Mimo nové kategorie jsme upravili i některá pravidla. Například jsme zvýšili věkový limit pro účast v kategorii Kids, aby se do soutěže mohli zapojit pekaři ve věku do 12 let.

A aby si návštěvníci mohli pořádně vychutnat koláče, bude nutné zakoupit chuťové lístky. Tímto způsobem se vyhneme dlouhým frontám a zajistíme, že pro všechny bude dostatek porcí. Zároveň vám při zakoupení chuťového lístku nabízíme roční členství v KCRW.

Věříme, že s novými kategoriemi a pravidly bude soutěž PieFest & Contest 2024 opravdovým slavnostním zážitkem. Přijďte ochutnat unikátní koláče a podpořit pekařskou kreativitu!

Více informací a možnost přihlášky najdete zde.

FAQ (Často kladené otázky):
1. Jaké jsou nové kategorie soutěže PieFest & Contest?
– Nové kategorie zahrnují Jablečný crumble, Jablečný koláč (s oky), Berry (Ovoce), Hand Pies (Ručně tvarované koláče), Fruit (Ovoce), Lineage Pie a Kids (Děti).

2. Co je obsahem kategorie Jablečný crumble?
– Kategorie Jablečný crumble zahrnuje koláče s jablky a drobenkou.

3. Co je obsahem kategorie Jablečný koláč (s oky)?
– Kategorie Jablečný koláč (s oky) zahrnuje koláče s jablky a oky.

4. Jaké druhy ovoce jsou zahrnuty v kategorii Berry (Ovoce)?
– Kategorie Berry (Ovoce) zahrnuje koláče z různých druhů bobulového ovoce, jako jsou jahody, borůvky, ostružiny, maliny, angrešt, atd.

5. Co je obsahem kategorie Hand Pies (Ručně tvarované koláče)?
– Kategorie Hand Pies (Ručně tvarované koláče) zahrnuje malé kousky koláčů, které jsou tvarovány ručně.

6. Jaké druhy ovoce jsou zahrnuty v kategorii Fruit (Ovoce)?
– Kategorie Fruit (Ovoce) zahrnuje ovocné koláče, jako jsou třešně, meruňky, broskve, pokud neobsahují bobulové nebo jablečné ovoce.

7. Co je obsahem kategorie Lineage Pie?
– Kategorie Lineage Pie je inspirovaná výstavou Fowler Museum Intersections: Světová umění, místní životy. V této kategorii pekaři vytvářejí koláče s osobním významem, které vyprávějí příběhy a využívají globální chutě a kulturní dědictví.

8. Pro koho je určena kategorie Kids (Děti)?
– Kategorie Kids (Děti) je určena pro soutěžící do 12 let, kteří chtějí představit své vlastní sladké kreace.

9. Jaké jsou nové úpravy pravidel soutěže?
– Byl zvýšen věkový limit pro účast v kategorii Kids na 12 let.

10. Musím zakoupit chuťové lístky pro ochutnávku koláčů?
– Ano, návštěvníci soutěže musí zakoupit chuťové lístky pro ochutnávku koláčů.

11. Co získám při zakoupení chuťového lístku?
– Při zakoupení chuťového lístku získáte roční členství v KCRW.

12. Kde najdu více informací a možnost přihlášky?
– Více informací a možnost přihlášky najdete zde: https://www.piefestcontest.org.