Kulinarická obnova v Balmainu: Otvírá se restaurace Casa Esquina

Restauratér Michael Fegent, známý jako majitel restaurace Tequila Mockingbird v Paddingtonu a prestižního místa Esteban ve městě, přináší nejnovější exciting opening na poloostrově Balmain.

V tomto článku se dozvíte o restauraci Casa Esquina, která otevře své dveře ve čtvrtek 15. února. Michael Fegent, který sám žije v této oblasti, věří, že poloostrov Balmain se konečně probouzí z dlouhého období útlumu v oblasti pohostinství. Svůj optimismus opírá o otevření nedávno zrekonstruovaného Dry Dock Hotel a restaurace Chez Blue na Darling Street.

Casa Esquina bude mít impozantní počet 116 venkovních míst k sezení na balkóně a v nádvoří. Michael Fegent se sám považuje za místního obyvatele a věří, že v této oblasti je prostor pro nový podnik s dostatečným venkovním prostorem, kde se podává skvělé maso. Jejich restauraci otevřeli v budově v Balmainu, kde předtím provozovaly své podniky restaurace Efendy a L’Unico, které ukončily svou činnost kvůli pandemii COVID-19.

Michael Fegent a šéfkuchař restaurace Casa Esquina Will Quartel strávili vloni v Argentině téměř měsíc, aby se ponořili do kultury a vaření této země. Na závěr svého výzkumu se putování po argentinském outbacku, kde navíc ladili většinu jídelníčku u ohně.

Restaurace Casa Esquina nabídne nejen skvělý rožněný steak, ale také do menu zařadí argentinský tradiční pokrm fugazzeta, vepřovou pečeni, wagyu jazyk pastrami a paellu s dršťkami a krevetami. K nejoblíbenějším pokrmům patří dýňová polévka s hříbky a empanadas s klokanem a třešňovým likérem.

Vzhled restaurace je plný rustikálních prvků, využívá přírodních odstínů terakoty, zelené a krému. Příjemná atmosféra se promítá do dlouhého baru v přízemí, vinného sklepa, soukromé jídelny a ve vybavení celého interiéru.

Podle Michaela Fegenta nenechávají restauraci Casa Esquina mluvit přílišně o sama. Jejich cílem je, aby kuchyně a kvalita jídla mluvila samy za sebe. Fegent věří, že restaurace by měla být místem, kde mohou lidé uniknout ze svého každodenního života a vychutnat si příjemný večer.

Doplněno o restaurační recenze, novinky a nejžhavější otevření, které vám doručíme do vaší e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru a nezapomeňte si uložit tento článek pro pozdější inspiraci.

Časté otázky (FAQs):

1. Kdy otevře restaurace Casa Esquina?
Restaurace Casa Esquina otevře své dveře ve čtvrtek 15. února.

2. Kde se restaurace nachází?
Restaurace se nachází na poloostrově Balmain.

3. Jaký prostor nabízí restaurace Casa Esquina?
Restaurace nabízí 116 venkovních míst k sezení na balkóně a v nádvoří.

4. Jaké speciality nabízí Casa Esquina?
Restaurace nabízí rožněný steak, tradiční argentinský pokrm fugazzeta, vepřovou pečeni, wagyu jazyk pastrami, paellu s dršťkami a krevetami, dýňovou polévku s hříbky a empanadas s klokanem a třešňovým likérem.

5. Jaký je vzhled restaurace?
Interiér restaurace je plný rustikálních prvků s přírodními odstíny terakoty, zelené a krému. Restaurace má dlouhý bar v přízemí, vinný sklep, soukromou jídelnu a příjemnou atmosféru.

6. Co je cílem restaurace Casa Esquina?
Cílem restaurace je poskytovat kvalitní jídlo a vytvořit prostor, kde si lidé mohou vychutnat příjemný večer a uniknout ze svého každodenního života.

7. Kde se můžu přihlásit k odběru novinek o restauracích?
Pro přihlášení k odběru novinek a recenzí o restauracích se můžete přihlásit na webové stránce [main domain].

Definice klíčových pojmů:

– Rožněný steak: Typ steakového masa, který se griluje na rožni.
– Fugazzeta: Tradiční argentinský pokrm, což je slaný koláč s cibulí a sýrem na vrchu.
– Vepřová pečeně: Pečená vepřová maso.
– Wagyu: Vysoce kvalitní plemeno dobytka pocházející z Japonska.
– Jazyk pastrami: Tradiční pokrm z kousků masa, nejčastěji z hovězího jazyka, marinovaného a uzeného.
– Paella: Tradiční španělské jídlo připravované na pánvi s rýží a různými přísadami, jako jsou mořské plody, drůbež nebo zelenina.
– Empanadas: Tradiční argentinské pečivo plněné masem, rybami nebo zeleninou.

Související odkazy:

casaesquina.com.au – Oficiální stránky restaurace Casa Esquina.
efendy.com.au – Restaurace Efendy.
lunico.com.au – Restaurace L’Unico.