Proslulé Britské stránky BBC Good Food každý rok na Masopust naservírují nejvíce receptů na palačinky

Na stránkách BBC Good Food je den na palačinky nejrušnějším dnem celého roku. Letos se ale zdá, že tradiční palačinky mají tvrdou konkurenci ve světě nadýchaných alternativ.

BBC Good Food je největší britskou mediální značkou v oblasti jídla, kterou v den na palačinky navštíví téměř šest milionů lidí. Jejich šéfkuchařka Cassie Best potvrdila, že letos se zvyšuje zájem o recepty na nadýchané palačinky.

Lidé milují možnost vytvořit z nadýchaných palačinek věž a ozdobit je různobarevnými ingrediencemi, což jim dodává vizuální atraktivitu a jsou ideální pro příspěvky na sociálních sítích. Stejně jako s plochými klasickými palačinkami, kombinují se dobře se sladkými i slanými ingrediencemi, a navíc je můžete udělat snadno a rychle.

Jedinou nevýhodou je, že nemůžete nadýchané palačinky obracet tak lehce jako ty klasické ploché, přičemž právě obracení je pro mnohé z nás na Masopustu součástí zábavy. „Já osobně si udělám obojí, nejdříve slanou palačinku na hlavní chod a potom nadýchané palačinky na dezert,” řekla Best.

Mezi nejčastěji prohlížené recepty na palačinky patří klasické palačinky, americké palačinky, borůvkové palačinky a palačinky se šokoládou a karamelizovanou banánem. Na stránkách bbcgoodfood.com najdete přes 100 receptů na palačinky.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Kdo je největší britskou mediální značkou v oblasti jídla?
BBC Good Food je největší britskou mediální značkou v oblasti jídla.

2. Jaký je zájem o recepty na nadýchané palačinky?
Letos se zvyšuje zájem o recepty na nadýchané palačinky.

3. Proč lidé milují nadýchané palačinky?
Lidé milují nadýchané palačinky, protože je mohou ozdobit různobarevnými ingrediencemi a vytvořit z nich atraktivní věž. Také jsou ideální pro příspěvky na sociálních sítích. Navíc se dobře kombinují se sladkými i slanými ingrediencemi a lze je udělat snadno a rychle.

4. Jaká je nevýhoda nadýchaných palačinek?
Jedinou nevýhodou nadýchaných palačinek je, že se nedají tak lehce obracet jako klasické ploché palačinky.

5. Jaké jsou nejčastěji prohlížené recepty na palačinky?
Mezi nejčastěji prohlížené recepty na palačinky patří klasické palačinky, americké palačinky, borůvkové palačinky a palačinky se šokoládou a karamelizovanou banánem.

Definice pojmů:

– Palačinka: tenká placka těsta z mouky, mléka a vajec, která se smaží na pánvi a obvykle se podává slazená a s různými příchutěmi.
– Nadýchaná palačinka: palačinka, která je plnější a vzdušnější než klasická plochá palačinka. Její těsto obsahuje kypřící prášek nebo jinou přísadu, která jí dodá vyšší objem.
– Masopust: lidový folklórní období slavené před postní dobou. Na Masopustu se konají různé zábavy a slavnosti.

Související odkazy:

Odkaz na recepty na palačinky na stránkách BBC Good Food