Letní výstavy Good Food Show a BBC Gardeners’ World Live se blíží

Letní sezóna je v plném proudu a není lepší způsob, jak si užít čas s přáteli a rodinou, než se v plenění jako je zahradničení, vaření a samozřejmě jídlo. Proto je velmi očekáváná akce Good Food Show Summer a BBC Gardeners’ World Live letos opět na programu v NEC Birmingham, od čtvrtka 13. června do neděle 16. června – vstupenky jsou již v prodeji. A aby bylo oslavě jednoho z nejoblíbenějších dnů v roce dostatečně vyhověno, přinášíme vám deset věcí, které se na letošních akcích nesmíte minout.

1. Ohromující zahrady
Adam Frost na BBC Gardeners’ World Live vytvoří v roce 2024 zahradu s názvem ‘The Chef’s Table’. Tento velký prostor vám poskytne inspiraci, jak v zahradě pěstovat, vařit a jíst. V rustikální venkovské kuchyni a jídelním prostoru zazáří nápady na pěstování rostlin, zahradní a kulinářské odborníky můžete vidět ve špičkových přednáškách a ukázkách. Mezi kulinarickými hvězdami, které na show vystoupí, nechybí James Martin, Michel Roux a Cassie Best z Good Food. Akce také zahrnuje ‘The Viewer’s Garden’ navrženou Pip Probert. V této zahradě se zasejdou nápady představené fanoušky BBC2 Gardeners’ World, které jistě budou chtít vyzkoušet u sebe doma. Dalšími zajímavostmi pro rok 2024 jsou dva soutěžní parky v nové oblasti Urban Gardening, Blue Diamond Feature Garden, ukázkové zahrady z Derby College a Derbyshire Historic Building Trust. Budou také k dispozici čtyři výstavní zahrady v tématu ‘The Good Life’, velká kolekce krásných zahradních hranic a mnoho dalšího.

2. Oslniví experti
BBC Gardeners’ World Live a Good Food Show Summer jsou známé svojí schopností přivést každý rok na jeviště známá jména z oblasti zahradničení a potravinářství a rok 2024 není výjimkou. Během čtyřdenního víkendu na jevišti BBC Gardeners’ World Live a v Big Kitchen Good Food Show se návštěvníci mohou těšit na živé debaty a ukázky od zkušených odborníků, jako jsou Monty Don, Adam Frost, Carol Klein, Frances Tophill a Joe Swift. Pro milovníky kulinářství budou přítomni také Nadiya Hussain, James Martin, Michel Roux, Matt Tebbutt, Paul Ainsworth, Rosemary Shrager a další vyhlášení kuchaři a odborníci.

3. Chutná diskuse
Letošní rok se na pódiu Let’s Talk Good Food vrátí oblíbená diskusní platforma, kde hosté odhalí svá tajemství letního období a příběhy z kuchyně. Návštěvníci se mohou pohodlně posadit, poslouchat oblíbené kuchaře, kteří sdílejí své nejlepší tipy a triky, recepty a mnoho dalšího. Navíc se mohou s nimi osobně setkat, získat jejich nejnovější kuchařku a pořídit si společnou fotku při autogramiádě. Mezi hosty přítomnými na pódiu budou Nathan Anthony (Bored of Lunch), Becky Excell, Max La Manna, Chetna Makan, Ruby Bhogal a mnoho dalších.

4. Praktické workshopy
Novinkou na letošním BBC Gardeners’ World Live budou praktické workshopy, ve kterých si návštěvníci budou moci rozšířit svou praxi a dovednosti. Od pěstování vlastních ústřicových hub, přes zásady péče o domácí rostliny, až po zasazení vlastního chutného ovoce a zeleniny do zahrady u domova.

5. Ochutnejte, poznávejte a objevujte
Návštěvníci budou moci získat místo v jednom z fantastických letních workshopů Good Food Show. Můžou se přidat k Andy Clarkovi, který je naučí, jak připravit letní koktejl (nebo dva). Nebo mohou objevit nové a vzrušující jídlo s Katy Truss, včetně zkoumání neobvyklých bylin a výjimečných koření, sýrů a perfektního ladění. Bez ohledu na to, jaký mají vkus, jistě najdou něco pro sebe.

6. Centrum pokojových rostlin
Centrum pokojových rostlin je jedno místo, kde získáte odborné rady a tipy, jak mít doma zdravé pokojové rostliny. Vedené známým odborníkem na zahradničení pro pohodu Ellen Mary a s přednáškami od Joe Bagley a dalších, je ideálním místem pro majitele domů, kteří chtějí ozelenit svoje vnitřní prostory.

7. Ikonická Květinová Marquee
Jedna z největších květinových marquees v zemi, je rajským prostorem plným barev a vůní a zároveň jako ultimátní cíl všech zahradníků a milovníků rostlin. Uvnitř naleznete květinové aranže jako žádné jiné, stejně jako zkušenosti zahradních odborníků v rámci stage Let’s Talk Plants a jedinečnou příležitost dostat individuální rady od odborníků na rostliny. Pro vaše pohodlí bude k dispozici také úschovna rostlin, abyste si mohli zásoby odnést bez potíží.

8. Mezinárodní Orchidejová výstava
BBC Gardeners’ World Live se stává novým domovem této působivé výstavy s více než dvaceti vystavovateli těchto fascinujících a exotických rostlin. Návštěvníci se mohou naučit, jak udržovat orchideje v dobré kondici, pořídit si všechny nezbytné sadby na pěstování a vybrat si z neuvěřitelného sortimentu spektakulárních rostlin, které si odvezou domů.

9. Objevujte, prohlížejte a dopřávejte si
Návštěvníci by měli mít své tašky na nákupy připravené, protože si budou užívat celý den plný kulinářských lahůdek, od lákavých dresinků po výtečné letní dezerty a piknikové pochoutky. Mohou si zpestřit své gastronomické dobrodružství na zahradě s osvěžujícími koktejly a najlepaššimi pochutinami.

Často kladené otázky:

1. Kdy se konají akce Good Food Show Summer a BBC Gardeners’ World Live?
– Akce se konají od čtvrtka 13. června do neděle 16. června.

2. Jaké jsou hlavní atrakce na akcích?
– Mezi hlavní atrakce patří ohromující zahrady včetně zahrady s názvem ‘The Chef’s Table’ od Adama Frosta, přednášky a ukázky od zahradnických a kulinářských odborníků, soutěžní parky v oblasti Urban Gardening, ukázkové zahrady a výstavní zahrady v tématu ‘The Good Life’.

3. Kdo jsou hlavní experti, kteří vystoupí na akcích?
– Mezi hlavní experty patří Monty Don, Adam Frost, Carol Klein, Frances Tophill, Joe Swift, Nadiya Hussain, James Martin, Michel Roux, Matt Tebbutt, Paul Ainsworth, Rosemary Shrager a další kuchaři a odborníci.

4. Kde se mohou návštěvníci setkat s experty a poslouchat jejich debaty a ukázky?
– Návštěvníci se mohou setkat s experty na jevištích BBC Gardeners’ World Live a v Big Kitchen Good Food Show, kde se budou konat debaty a ukázky.

5. Co nabízí pódium Let’s Talk Good Food?
– Pódium Let’s Talk Good Food nabízí diskuzní platformu, kde hosté sdílejí své nejlepší tipy a triky, recepty a příběhy z kuchyně.

6. Co nabízejí praktické workshopy na akci BBC Gardeners’ World Live?
– Praktické workshopy nabízejí možnost rozšířit si praxi a dovednosti v oblasti zahradničení, péče o rostliny a pěstování ovoce a zeleniny.

7. Co nabízí centrum pokojových rostlin?
– Centrum pokojových rostlin nabízí odborné rady a tipy pro majitele domů, kteří chtějí mít doma zdravé pokojové rostliny.

8. Jaké jsou hlavní atrakce v rámci květinové marquee?
– Hlavní atrakce v rámci květinové marquee jsou květinové aranže, přednášky od zahradních odborníků a možnost dostat individuální rady od odborníků na rostliny.

9. Co nabízí mezinárodní orchidejová výstava?
– Mezinárodní orchidejová výstava nabízí možnost naučit se udržovat orchideje, pořídit si sadby na pěstování a vybrat si z sortimentu exotických orchidejí.

10. Jaké jsou gastronomické možnosti na akci?
– Na akci si návštěvníci mohou vychutnat kulinářské lahůdky, dresinky, letní dezerty, piknikové pochoutky, koktejly a další pochutiny.

Suggested related link:
BBC Good Food Show