Tři úniky od zimní nudnosti ve městě Baltimore

Je brzy tma a pracovní týden je dlouhý. Bojujme proti monotonii dobrou stravou, zábavnými nápoji a útulnými prostorami. Je šest hodin večer a už připomíná půlnoc. Ještě máme několik týdnů, než budeme příjemněji vidět slunce později ve dne, takže zatím znamená, že se musíme vypořádat s dlouhými tmavými večery.

Ale existují způsoby, jak uniknout zimní monotónii. Pojďte s námi ven z domu a rozděleme pracovní týden na tyto místa.

Limoncello je zvláštní restaurace hned pod apartmány Anthem House v čtvrti Locust Point. Hned vedle je levné a pohodlné parkoviště. Ačkoli jsou rezervace na víkendy vysoce doporučované, během týdne můžete snadno přijít a večeřet i bez rezervace. Nedávno jsem vyrazil v úterý ve 20:00 s dalšími třemi lidmi bez rezervace. Je to pěkné místo na večeři s partnerem, přátelské setkání nebo dokonce na sólovou večeři u baru. Nabízí širokou škálu pokrmů, většina z nich se zaměřuje na mořské plody, inspirované kuchyní Amalfi. Otevřeno je v pracovních dnech do 22:00.

Pokud se chcete večer vymanit ze své vlastní domácnosti a zažít atmosféru jako v obývacím pokoji mimo ní, vyzkoušejte W.C. Harlan. Tato barová restaurace s koktejly ve stylu 20. let není snadno rozpoznatelná, stačí jen dveře do toho, co se zdá jako běžný řadový dům v Baltimore. Temné světlo a svíčky vás přenesou do filmové noirové fantazie, ve které jste vždy snili o účinkování, alespoň ve své hlavě. O víkendech je velmi rušno a ve všední dny záleží na času. Já a můj přítel jsme se tam vydali kolem 18:00 v úterý a bylo tam střední obsazení. Kromě neděle je otevřeno každý den minimálně do půlnoci. V okolí je také téměř vždy dostatek parkovacích míst na ulici.

Pokud nechcete večer v týdnu dojít na velkou večeři a koktejly, nevadí. Vyzkoušejte Red Emma’s, kavárnu a knihkupectví vlastněné zaměstnanci. Aktivisté, radikální umělci a politicky angažovaní myslitelé často pořádají zde důležité diskuze, které jsou klíčové pro mnoho současných sociálně spravedlivých hnutí. Je v pořádku si vychutnat samotu s kávou nebo latté a číst si. Před několika měsíci se Red Emma’s přestěhovala do současného prostoru, který obsahoval obrovský a tajemný trezor. Nabídli všechno, co je uvnitř, komukoli, kdo by ho mohl otevřít. Když ho konečně otevřeli, našli tam čtyři sponky, gumový pás, roztrhaný štítek na láhev z vinařství Cresta Blanca a výplatní pásku pro Helen Davidson. Red Emma’s servíruje jídla jako veganská jídla z Blízkého východu, saláty a sendviče. Je otevřeno každý den až do 20:00, s výjimkou pondělí, kdy je zavřeno. Parkování na ulici je obvykle dostupné.

Hledáte něco, co vás přenese do teplejšího klimatu? Zkuste Mystic Burrito na Eastern Avenue. Jeho pokrmy inspirované severní Kalifornií s příměsí filipínské kuchyně vás nalákají na slastné jídlo. Na jídelním lístku dokonce mají burrito Sisig. Burrita, quesadilla, tacos a nachos jsou všechny čerstvé, s domácími salsy a guacamolem. Prostor je malý, ale světlý a útulný, přesně vhodný na rychlé občerstvení, které vám zahnáší zimní smutek. Parkování je hojné a blízko. Otevřeno je každý den až do 20:30, s výjimkou neděle, kdy zavírají ve 19:00.

Často kladené dotazy (FAQ)

1. Jaké restaurace mohu vyzkoušet, abych unikl zimní monotónii?
– Limoncello je zvláštní restaurace s dobrou atmosférou a širokým výběrem mořských plodů a pokrmů inspirovaných kuchyní Amalfi. Otevřeno je v pracovních dnech do 22:00. [Zdroj](http://www.limoncellobaltimore.com/)

2. Kde najdu barovou restauraci s koktejly ve stylu 20. let?
– W.C. Harlan je skrytý barový podnik, který vás přenesre zimní monotónie do temných světů filmové noirové fantazie. Otevřeno je každý den minimálně do půlnoci. [Zdroj](http://wcharlan.com/)

3. Můžete mi doporučit kavárnu a knihkupectví, kde si mohu v klidu číst?
– Red Emma’s je kavárna a knihkupectví vlastněné zaměstnanci. Nabízí veganská jídla z Blízkého východu, saláty a sendviče. Je otevřeno každý den až do 20:00, s výjimkou pondělí, kdy je zavřeno. [Zdroj](http://redemmas.org/)

4. Kde dostanu slastné jídlo inspirované severní Kalifornií a filipínskou kuchyní?
– Mystic Burrito na Eastern Avenue nabízí čerstvé pokrmy, jako jsou burrita, quesadilla, tacos a nachos, s domácími salsy a guacamolem. Otevřeno je každý den až do 20:30, s výjimkou neděle, kdy zavírají ve 19:00. [Zdroj](https://www.mysticburrito.com/)

Důležité pojmy:

– Monotonie: Nudné a opakující se situace.
– Večeře: Poslední jídlo dne, které se obvykle konzumuje večer.
– Reservace: Proces rezervace místa v restauraci nebo jiném podniku předem.
– Atmosféra: Celkový dojem nebo nálada prostředí.
– Koktejly: Alkoholické nápoje smíchané s různými přísadami a ledem.
– Trezor: Bezpečnostní schránka nebo skříň sloužící k uchovávání cenných předmětů.
– Aktivisté: Osoby angažující se v politických nebo sociálních aktivitách.
– Radikální umělci: Umělci, kteří se vyjadřují nekonvenční nebo progresivní formou.
– Kavárna: Místo, kde je možné si sednout a vychutnat si kávu nebo lehké občerstvení.
– Knihkupectví: Obchod, ve kterém se prodávají knihy.
– Veganská jídla: Jídla bez použití žádných živočišných produktů.
– Salsa: Pikantní omáčka z rajčat, cibule a chilli papriček.
– Guacamole: Omáčka z avokáda, rajčat a cibule.
– Pokrmy inspirované severní Kalifornií: Jídla s výrazným vlivem kalifornské kuchyně.
– Filipínská kuchyně: Kuchyně Filipín, která se zaměřuje na rýži a různé masové pokrmy.