Vítání černé kultury a kuchyně na Grand Rapids Community College

V rámci Grand Rapids Community College vítá Black Africana Student Union (BASU) studenty, aby oslavili černou kulturu a kuchyni.

Černá kultura má bohatou historii a jídlo je v ní velmi důležitou součástí. President BASU, Tyrell Jackson, 22 let, z Grand Rapids, řekl, že jeho studentská organizace chce sdílet tuto lásku a přivítat každého, aby zažil černou kulturu.

“Chceme, aby každá kultura zažila černou kulturu,” řekl Jackson. “Rodinné grilovačky, to byl okamžik, čas, kdy si příbuzní mohli zapomenout na vnější svět, hrát hry, poslouchat hudbu a jíst dobré jídlo. To je černá kultura. Pokud o tom nevíte, tak o černé kultuře příliš nevíte a neznáte naše místo, kde se cítíme šťastní.”

Jackson doufá, že události organizace BASU na kampusu pomohou odstranit rasové stereotypy, které nesprávně zobrazují černé lidi.

“Média ráda zobrazují černé lidi jako gangstery, dělající různé věci,” řekl Jackson. “Vždy ukazují pouze to špatné. Ale děláme také skvělé věci. Zažijte přímo, jaká je černá kultura.”

Jackson řekl, že přítomnost BASU na kampusu je důležitá, protože:

“Je to velká zodpovědnost, zejména proto, že BASU je jednou z hlavních studentských organizací, která přináší černou kulturu sem na kampus GRCC.”

Jackson zmínil, že BASU vytváří prostor, kde se černí lidé cítí vítáni a neztrácejí se v davu, jak řekl prezident BASU.

Historii soul foodu, mnohé z černé kuchyně, která je dnes velmi oblíbená, lze vysledovat až do doby otroctví. Mnoho černých lidí dostávalo zbytky z kuřat, prasat a krav. Gizards a oxtails jsou příklady jídel, která byla vyrobená z těchto zbytků. Tyto pokrmy jsou dnes považovány za moderní lahůdky.

Když čas plynul a afroameričané získávali více práv, jedna věc, která udržovala černé rodiny pohromadě, byly společenské setkávání, kde se jedlo dobré jídlo, hrály karty a poslouchala duševní hudba.

BASU najalo cateringovou společnost Woods and Woods, aby obstarala událost. Mezi jídly, která budou podávána, budou mac and cheese, banánový puding a sladký bramborový koláč.

O dalších položkách na jídelníčku se dozvíte až na místě události.

Tato bezplatná událost se bude konat v Applied Technology Center v místnosti 120 dne 20. února od 12:30 do 14:00.

Můžete sledovat BASU na Instagramu pod @grccbasu a dozvědět se více o budoucích událostech.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Co je Black Africana Student Union (BASU)?
Black Africana Student Union (BASU) je studentská organizace na Grand Rapids Community College, která slouží k oslavě černé kultury a kuchyně.

2. Jaký je cíl BASU?
BASU má za cíl sdílet lásku k černé kultuře a představit ji široké veřejnosti. Chtějí také odstranit rasové stereotypy, které nesprávně zobrazují černé lidi.

3. Jaké jsou některé ukázky černé kuchyně?
Část černé kuchyně je známá jako soul food, která vznikla během doby otroctví. Příklady tradičních jídel z této kuchyně zahrnují mac and cheese, banánový puding a sladký bramborový koláč.

4. Kdy a kde se koná událost BASU?
Událost BASU se bude konat v Applied Technology Center v místnosti 120 dne 20. února od 12:30 do 14:00.

5. Jak se mohu dozvědět více o BASU a budoucích událostech?
Na Instagramu můžete sledovat BASU pod jménem @grccbasu a tam se dozvědět více o jejich aktivitách.

Definice klíčových termínů:

– Black Africana Student Union (BASU): Studentská organizace na Grand Rapids Community College zaměřená na oslavu černé kultury a kuchyně.
– Soul Food: Tradiční jídlo černé kuchyně, které má kořeny v době otroctví a zahrnuje různá jídla založená na zbytcích masa.
– Mac and cheese: Pokrm z těstovin s omáčkou z rozpuštěného sýra.
– Banánový puding: Dezert vyrobený z rozmačkaných banánů a pudinku.
– Sladký bramborový koláč: Dezert založený na sladkých bramborách a těstě.

Související odkazy:
Hlavní stránka Grand Rapids Community College