Sportovní fanoušci se těší na Super Bowl LVIII a přípravu oblíbených jídel

Filadelfie (WPVI) – I když Philadelphia Eagles letos nehraje o Lombardi Trophy, což mnozí ve svém regionu doufali, fanoušky to neodrazuje od sledování utkání mezi Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers během Super Bowl LVIII. Sportovní fanoušci říkají, že si během zápasu pochutnají na dobrém jídle.

V městské části Roxborough se desítky nakupujících ponáhlilo do supermarketu ACME, aby si koupili potraviny potřebné k přípravě svých menu na den hry. Podle průzkumu společnosti Instacart mezi dvěma tisíci amerických dospělých se letos očekává zásobování potravinami, jako jsou preclíky, mozzarella sticks a pistácie.

Avšak žádné jiné jídlo se nevyrovná tortillovým lupínkům, které jsou nejoblíbenější volbou na den hry. To potvrzuje i Diane Loebelo, která uvedla, že tortilové oblátky budou součástí jejího menu na neděli Super Bowlu. “Máme všechny naše pochoutky na zítřek,” řekla Loebelo. “Moučné tortilly sýrem a masem a uděláme ananasovou salsu.”

Scott Green nechtěl ani náhodou nechat své drobné občerstvení na den hry náhodě, takže si v sobotu vyzvedl objednávku kuřecích křídel. Mezi mísy s sendviči na zabijačkové slavnosti a různými dipy, které budou připraveny u jeho syna, kde zápas sleduje, Green prohlásil, že kuřecí křídla budou hvězdou večera. “Kuřecí křidýlka jsou moje,” prohlásil Green. “Každý rok se snažím přinést křidýlka.”

Milovníci kuřecích křídel mají pochoutku. Podle zprávy Národního kuřecího svazu (National Chicken Council) se odhaduje, že Američané na neděli Super Bowlu snědí 1,45 miliardy kuřecích křídel. Tato zpráva je vítanou zprávou pro majitele restaurací jako Rifih Fahd, spolumajitel Wings To Go, který už nyní přijímá předobjednávky a připravuje se na příval na neděli.

“Super Bowl je pro nás velmi, velmi rušný den,” řekl Fahd. Dodal, že je to pro něj a další majitele obchodů po celé zemi jako Vánoce. Fahd uvedl, že přípravy na velký den začínají dny předem nákupem a přípravou stovek liber kuřecích křídel. Dokonce musí najmout další personál, aby stačil obsloužit 4000 kuřecích křídel, kterých se odhaduje, že budou objednány.

Ve svém obchodě má přes dvacet sedm různých příchutí, ale řekl, že nejoblíbenější jsou tradiční křidýlka buffalo. “Většina lidí preferuje mírnou či pikantní omáčku, ale máme skladem více než 27 příchutí od pikantních až po asijskou fúzi, středně pálivou omáčku. Co si přejete, máme,” řekl Fahd.

Copyright © 2024 WPVI-TV. Všechna práva vyhrazena.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Proč jsou tortillové lupínky oblíbenou volbou na den Super Bowlu?
Tortillové lupínky jsou nejoblíbenější volbou na den Super Bowlu kvůli jejich chuti a jednoduchosti přípravy.

2. Jaká další jídla jsou oblíbená na den Super Bowlu?
Další oblíbená jídla na den Super Bowlu zahrnují kuřecí křídla, sendviče a různé dipy.

3. Kolik kuřecích křídel se očekává, že Američané sní na den Super Bowlu?
Podle Národního kuřecího svazu se odhaduje, že Američané na den Super Bowlu sní 1,45 miliardy kuřecích křídel.

4. Jaké příchutě kuřecích křídel jsou nejoblíbenější?
Nejoblíbenější příchutí kuřecích křídel je tradiční buffalo omáčka, ale jsou k dispozici také další příchutě, jako je pikantní omáčka a omáčka s asijskou fúzí.

5. Jak se majitelé restaurací připravují na den Super Bowlu?
Majitelé restaurací přijímají předobjednávky a připravují předem velké množství kuřecích křídel. Někteří musí najmout další personál, aby se postarali o všechny objednávky.

Definice klíčových pojmů:

– Lombardi Trophy: Lombardiho pohár je cena, kterou vítězný tým v National Football League (NFL) obdrží po vítězném Super Bowlu.

– Super Bowl: Finálový zápas amerického fotbalu mezi vítězi National Football Conference (NFC) a American Football Conference (AFC) v National Football League (NFL).

– Sendvič: pokrm skládající se ze dvou plátků chleba nebo jiného pečiva, mezi které jsou umístěny různé náplně, jako jsou maso, zelenina, sýr atd.

– Dip: omáčka, která se používá k potápění jiných potravin.

Sugerované související odkazy:

National Chicken Council – Oficiální webová stránka National Chicken Council, která poskytuje informace o kuřecích výrobcích a průmyslu.

Super Bowl – Oficiální webová stránka Super Bowlu, která obsahuje statistiky, články a informace o nadcházejících zápasech.