Šťavnaté pokrmy k oslavě Lunárního Nového roku v Vancouveru

Lunární Nový rok je oslavou napříč světem a jídlo hraje v ní zásadní roli. V Vancouveru se několik restaurací rozhodlo připravit tradiční sváteční hostinu inspirovanou tradicí a určenou k potěšení.

V čínském zvěrokruhu je Drak jediným zástupcem mytických zvířat, symbolizující sílu, šlechetnost, ctnost, štěstí a úspěch. Lunární Nový rok se tradičně oslavuje konzumací pokrmů, které přinášejí štěstí a blahobyt.

Restaurace Mott 32 využila bohatou kulturní tradici, která provází příchod nového roku, a společně s výkonným šéfkuchařem Lee Man Singem z Mott 32 Group a šéfkuchařem He Hong Weiem z vancouverkého místa připravila speciální menu. Nabízí se od 9. do 24. února a skládá se ze specialit, které odrážejí, co tato oceněná restaurace dělá nejlépe – moderní Čínské mořské pokrmy, které vynikají svou chutí a prezentací.

Jako příklad bychom mohli uvést pokrm ohnivého zlatice – celá ryba, nádherně podávaná a zapálená přímo na stole, doprovozená okurkou nakládanou v zázvorové marinádě, fermentovaným fazolovým chili pasta a pikantními chilli papričkami. Mezi další novoroční lahůdky patří například salát z bílého humra a slimáků nebo jemný a krémový pokrm s tlustými plátky ředkve a Jakubovými mušlemi, smíchaný s bílým vaječným bílkem.

Každý z osmi pokrmů na speciálním menu Mott 32 představuje symboly dobrého štěstí, zdraví, štěstí a prosperity pro nadcházející rok. Nabídka zahrnuje kompletní menu nebo jednotlivé pokrmy a mohou být kombinovány s vybranými koktejly a víny.

Jedním z dalších způsobů, jak si vychutnat lahodná čínská jídla Mott 32, je navštívit Lobby Lounge and Raw Bar v hotelu Fairmont Pacific Rim, kde probíhá dočasná akce k oslavě Lunárního Nového roku v termínu do 25. února. Exkluzivní menu, připravené Mott 32, nabízí každý den od 11:00 do 15:00 výběr z pářených a pečených dim sum, včetně tradičních i speciálně vytvořených pokrmů, jako jsou knedlíčky a křehké jarní role, a nechybí ani ohromující podávání podpisového pečeného kachního masa s přílohami.

Vancouver nabízí mnoho restaurací a kaváren, které představují vlastní verze pokrmů a dobroty k Lunárnímu Novému roku.

Ať už hledáte bohatou odpolední svačinku v exkluzivním centru Notch 8 nebo kavárně Holt Renfrew, nebo vyzkoušet sladký dezert, zde je několik lákavých možností, jak oslavit Rok Draka:

Heritage Asian Eatery

Pokrm pro čtyři osoby je k dispozici až do pátku 23. února a obsahuje speciality, jako je solený kuřecí a zázvorová omáčka, siu mai plněný lanýžovou omáčkou a pečené vepřové (speciální pokrm na LNY).

Notch 8

Tematický odpolední čaj ve Fairmont Hotelu Vancouver nabízí zážitek z Lunárního Nového roku s červenými lanternami a obálkami, a speciální slanými a sladkými čaji, okouzlujícím způsobem podávanými.

Bel Café

Od 10. do 24. února si můžete pochutnat na tradičních Piňa coládových zemlovkách v Bel Café. I když neobsahují ananas, pečivo je pojmenováno podle své charakteristické zlaté vrstvy, která připomíná vzhled ananasu. Dechberoucí Piňa coládové zemlovky z Bel Café jsou vyrobeny z oslazeného mléčného pečiva a jsou pokryty máslovou křupavou krustou.

Holts Cafe

V kavárně v obchodním domě Holt Renfrew máte možnost vybrat si ze speciálního žádného čajového lístku, který je k dispozici až do 3. března.

Dicky’s Dumps x Rosie’s BBQ

Dicky’s Dumps a Rosie’s BBQ se poprvé spojily a nabízejí speciální pokrmy, které skloubí čínské knedlíky s Texas BBQ, aby uvítaly a oslavily Rok Draka. Křupavé knedlíky a hovězí prsa, hovězí prsa a knedlíky v ramenu, a hovězí prsa a knedlíky s nudlemi spojují ručně tvořené knedlíky od Dicky’s Dumps s pomalu uzeným, trávou krmeným hovězím masem z přírodní farmy 63 Acres v Britské Kolumbii, a slibují oslavnou hostinu. Nabízí se 10. a 11. února v Dalina on Main a 17. února na Parkside Brewery v Port Moody.

Fanny Bay Oyster Bar & Shellfish Market

Od 9. do 11. února se můžete těšit na speciální pokrm pro rok Draka – rozťatou a osmaženou celou krabici dungeness s omáčkou Tommyho XO, která je servírovaná s pažitkou-koriandrovým salátem a smaženou zeleninou. Nabízí se také speciální LNY koktejl s názvem The Dragon Hart.

Ladurée

Díky nejmodernějším pekárnám Ladurée v Kanadě je možné objednat omezenou edici Evidence torty k Lunárnímu Novému roku v jejich pobočce na ulici Robson v Vancouveru. Francouzská cukrárna také nabízí speciální sadu LNY macaronů, kterou si můžete přizpůsobit s osmi macarony a možností přidat zlatý list na kousky.

Glowbal

V únoru si můžete vychutnat specialitu na oslavu Lunárního Nového roku: drink Glowbal Dragon (Červená hvězda Er Guo Tou Baijiu, infuze dračího ovoce, Junmai Taru Sake, yuzu, lychee likér ochlazovaný systémem suchého ledu Jetchill).

Taste of Chinatown

Jako součást oslav Lunárního Nového roku v živé čtvrti Chinatown najdou milovníci jídla širokou škálu nabídek a speciálních akcí u prodejců v okolí od 9. do 11. února, včetně několika vzrušujících akcí na omezenou dobu, které lákají chuťové buňky.

Další výborné jídelní a pitné zážitky v Vancouveru najdete ve videích V.I.A’s Forking Awesome na TikToku, na Instagramu @forkingawesomevancouver a přihlášením se k našemu Forking Awesome newsletteru, který každý čtvrtek doručíme přímo do vaší e-mailové schránky.

FAQ:

1. Jaký je Lunární Nový rok a jaký je význam jídla v této oslavě?
Lunární Nový rok je oslavou napříč světem, která slaví příchod nového roku na základě lunárního kalendáře. Jídlo hraje v oslavě zásadní roli a symbolizuje štěstí a blahobyt.

2. Co nabízí restaurace Mott 32 během Lunárního Nového roku?
Restaurace Mott 32 nabízí speciální menu inspirované tradicí Lunárního Nového roku. Menu obsahuje moderní Čínské mořské pokrmy, které vynikají svou chutí a prezentací.

3. Jaké další restaurace v Vancouveru nabízejí speciální menu k Lunárnímu Novému roku?
Vancouver nabízí mnoho restaurací a kaváren s vlastními verzemi pokrmů a dobroty k Lunárnímu Novému roku. Některé z nich zahrnují Heritage Asian Eatery, Notch 8, Bel Café, Holts Cafe, Dicky’s Dumps x Rosie’s BBQ, Fanny Bay Oyster Bar & Shellfish Market, Ladurée, Glowbal a Taste of Chinatown.

4. Jak mohu oslavit Lunární Nový rok v Vancouveru?
Můžete si vychutnat speciální menu a akce ve vybraných restauracích a kavárnách, které slaví Lunární Nový rok. Mnoho prodejců v živé čtvrti Chinatown také nabízí speciální akce a nabídky během tohoto období.

5. Kde mohu najít další jídelní a pitné zážitky v Vancouveru?
Další jídelní a pitné zážitky v Vancouveru najdete ve videích V.I.A’s Forking Awesome na TikToku, na Instagramu @forkingawesomevancouver a v jejich Forking Awesome newsletteru, který doručívají každý čtvrtek přímo do e-mailové schránky.

Definitions:
– Lunární Nový rok: Oslava příchodu nového roku na základě lunárního kalendáře.
– Zvěrokruh: Cyklus dvanácti znamení, kterými se řídí roční období v Číně a dalších východních kulturách.
– Dim sum: Malá pokrmy podávané jako snídaně nebo oběd, typické pro čínskou kuchyni.
– Macaron: Dezert ve tvaru kuličky, který se skládá z dvou mandlových sušenek spojených krémem nebo náplní.
– Pobočka: Zde se jedná o další prodejní místo nebo restauraci pod stejným názvem a řízením.

Related links:
Heritage Asian Eatery
Notch 8
Bel Café
Ladurée Vancouver
Glowbal